logo
Wtorek, 05 lipca 2022 r.
imieniny:
Antoniego, Bartłomieja, Karoliny, Marii Goretti – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Papież - pustelnik
2022-07-05 11:00
5 lipca 1294 r. na papieża został wybrany benedyktyn, Piotr z Morrone, który przyjął imię Celestyna V. Zanim stanął na czele Kościoła, skupił wokół siebie uczniów, tworząc wspólnotę monastyczną (zwaną później celestynami), którą już jako Ojciec Święty zatwierdził jako „kongregację ubogich eremitów” z regułą św. Franciszka.
 
Bp Miziński po spotkaniu sekretarzy generalnych Episkopatów Europy: Trwający synod to doświadczenie nowe, otwarte na przyszłość, potrzebne
2022-07-05 10:00
Jak podkreślił bp Miziński, organizowane po raz 49. zebranie było szczególne również ze względu na to, że jego uczestnicy mogli się spotkać osobiście po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią – poprzednie takie obrady odbyły się w Birmingham w Anglii w 2019 roku.  
 
Dotarła VI Wrocławska Pielgrzymka Rolkowa
2022-07-05 09:00
Na Jasną Górę po raz szósty dotarła pielgrzymka rolkowa. Z Wrocławia przyjechało 35 osób. Jak podkreślają chcą być świadkami żywego i radosnego Kościoła, stąd połączenie swej sportowej pasji z pokazaniem miłości do Jezusa i Maryi. Kilometry pokonywali z miłością, wpłacając ofiary na wsparcie, w tym roku, Centrum Młodzieżowego w Liberii w Afryce, przekonując, że wiara bez uczynków jest martwa.
 
34. edycja koncertów organowych w Świętej Lipce
2022-07-05 08:00
– To najlepsze dzieło Jana Jousego Mosengela. Te organy są na pierwszym miejscu w Polsce, gdy chodzi o liczbę elementów ruchomych. I w czołówce światowej. Z pewnością są najbardziej rozpoznawalnym instrumentem organowym w naszym państwie – mówi o. Aleksander Jacyniak SJ, proboszcz i superior sanktuarium w Świętej Lipce.
 
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny - odpust liturgiczny w licheńskim sanktuarium
2022-07-04 11:00
Zgromadzeni w licheńskiej bazylice świętowali odpust liturgiczny w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Głównej Mszy św. przewodniczył ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego sanktuarium.    
 
Święty Krzyż: odpust ku czci Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa
2022-07-04 10:00
Dużym zainteresowaniem cieszyły się uroczystości odpustowe ku czci Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa, które odbyły się 3 lipca na Świętym Krzyżu. Zwieńczył je finałowy koncert odbywającego się od trzech dni w regionie świętokrzyskim Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Akademickich.
 
Św. Elżbieta Aragońska
2022-07-04 09:00
4 lipca Kościół wspomina św. Elżbietę Aragońską, królową Portugalii i tercjarkę franciszkańską, która swoje imię zawdzięcza innej słynnej tercjarce, swojej ciotce – Elżbiecie Węgierskiej. 
 
Nowa wersja Vademecum Dykasterii Nauki Wiary - analiza ks. prof. Piotra Majera
2022-07-04 08:00
Dykasteria Nauki Wiary wydała znowelizowane Vademecum dotyczące wybranych kwestii proceduralnych w zakresie postępowania w przypadkach nadużyć seksualnych popełnianych przez duchownych wobec małoletnich. Publikujemy analizę tego dokumentu przygotowaną przez ks. Piotra Majera, profesora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 
28. Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian:nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary
2022-07-03 12:00
- My, Kresowianie dobrze rozumiemy nieszczęście wojny. Spieszymy z pomocą Ukrainie, od pierwszych chwil, ale naszym obowiązkiem jest troska o prawdę historyczną i pamięć o Polakach pomordowanych na Wschodzie - mówią. Na Jasnej Górze trwa 28. Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian. Złożone zostało niezwykłe wotum - replika „Pomnika wołyńskiego”, który po wielu latach starań stanął w Lublinie.
 
Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci błogosławionego ks. Józefa Kowalskiego SDB
2022-07-03 11:00
W dniu 3 lipca 2022 r. o godz. 12. 30 miało miejsce w czerwińskim klasztorze, którego kustoszami są salezjanie z inspektorii warszawskiej, odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci błogosławionego ks. Józefa Kowalskiego
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...