logo
Środa, 30 listopada 2022 r.
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka, Konstantego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Przewodniczący KEP: Kościół jest bramą do królestwa Bożego na ziemi
2022-11-20 10:00
„Kościół jest bramą do królestwa Bożego na ziemi. Każdy z nas – dzięki łasce sakramentu chrztu świętego – należy do założonego przez Chrystusa Kościoła” – powiedział abp Stanisław Gądecki w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W poznańskiej katedrze metropolita poznański przewodniczył Mszy św. w patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 
Rycerze Orderu Jasnogórskiej Bogarodzicy przybyli na Jasną Górę
2022-11-20 09:00
Zgodnie ze swym zawołaniem, „by odnowić wszystko w Chrystusie z Maryją, Matką Jego”, na Jasną Górę przybyli Rycerze Orderu Jasnogórskiej Bogarodzicy. To międzynarodowe stowarzyszenie wyrosłe z inicjatywy Paulinów w latach 80. na gruncie pomocy charytatywnej, jaką Polska otrzymywała w czasie stanu wojennego z Niemiec i Szwajcarii. Obecnie kontynuuje działania pomocowe i włącza się w apostolat Kościoła poprzez upowszechnianie chrześcijańskich zasad kultury i życia. Dziś odbyła się tzw. inwestytura, czyli przyjęcie nowych członków.
 
32. Pielgrzymka Górników
2022-11-19 17:00
Tradycyjnie przed przypadającą 4 grudnia tzw. Barbórką, czyli świętem górniczym wypadającym we wspomnienie ich patronki - św. Barbary, na Jasnej Górze odbędzie się 32. Pielgrzymka Górników (niedziela 20 XI). O godz. 12.30 w Kaplicy Matki Bożej sprawowana będzie Msza św. z udziałem przedstawicieli górników różnych sektorów przemysłu wydobywczego i pracowników branży energetycznej oraz ich rodzin. Z okazji pielgrzymki na wieży zawieszone są zielono-czarne flagi.
 
Abp Marek Jędraszewski podsumował II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny
2022-11-19 16:00
– Kraków, dzięki ks. Karolowi Wojtyle, ma szczęście do szczególnego duszpasterstwa młodych – mówił abp Marek Jędraszewski podsumowując II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny, który odbywał się w Krakowie w dniach 17-19 listopada.
 
Wieczór czuwania i modlitwy o beatyfikację ks. Dolindo
2022-11-19 15:00
Dziś kolejny wieczór czuwania i modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo, włoskiego kapłana znanego przede wszystkim dzięki zawołaniu „Jezu, Ty się tym zajmij!”. Mija 52. rocznica jego śmierci. Zabrzmią skomponowane przez niego utwory muzyczne m.in. Msza ku czci Matki Bożej.
 
Przewodniczący Episkopatu prosi o modlitwę w 90. rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie
2022-11-19 14:00
Chcemy modlić się o sprawiedliwy pokój na Ukrainie oraz uczcić pamięć ofiar rosyjskich zbrodni – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, prosząc o modlitwę z okazji przypadającej w tym roku, 90. rocznicy Wielkiego Głodu na Ukrainie. Abp Gądecki zaapelował też o dodanie tej intencji do modlitwy powszechnej podczas Mszy św. w niedzielę, 27 listopada.
 
Skoro tu jesteście to znaczy, że wam zależy na Królestwie
2022-11-19 12:00
Światowy Dzień Młodzieży w archidiecezji katowickiej rozpoczął się w dwóch kościołach: mariackim i Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Młodzi wysłuchali świadectw, które pokazywały, jak odnaleźć swoją drogę powołania i praktycznie uczestniczyć w życiu Kościoła.
 
42. pielgrzymka Klubów Inteligencji Katolickiej
2022-11-19 12:00
Na 42. pielgrzymce na Jasnej Górze dziś spotkali się przedstawiciele Klubów Inteligencji Katolickiej. Dziękowali głównie za bł. Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego, który był obecny w życiu wielu ich wspólnot.
 
Synodalność - nowa reformacja? Wykład Mistrzowski ks. prof. Tomasa Halika
2022-11-19 10:00
- Jeśli jakaś forma Kościoła traci swoją autentyczność, wiarygodność, jasność, przekonywalność i żywotność, to bezwzględnie należy ją przekształcić i zreformować - powiedział czeski teolog ks. prof. Tomáš Halík. W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi zakończył się pierwszy z cyklu Wykładów Mistrzowskich, którego pomysłodawcą jest arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.
 
II pielgrzymka ludzi gór
2022-11-19 09:00
Wejście na to wzgórze to prawdziwe Himalaje! Tu człowiek może zobaczyć, kim naprawdę jest. Na Jasną Górę po raz drugi pielgrzymowali Ludzie Gór - taternicy, alpiniści, himalaiści, sympatycy wspinaczek. Polecali też tych, którzy zginęli na szlakach, a zwłaszcza ratowników śpieszących innym z pomocą.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...