logo
Poniedziałek, 20 marca 2023 r.
imieniny:
Joachima, Kiry, Maurycego, Wolframa, Klaudii, Teodozji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Prewencja wykorzystywania seksualnego małoletnich – szkolenie dla duchownych Archidiecezji Łódzkiej
2023-03-18 11:00
Dziś przed południem w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi odbyła się Sesja Duszpasterska kapłanów Archidiecezji Łódzkiej dotycząca Prewencji wykorzystywania seksualnego małoletnich. Jest to już kolejne szkolenie skierowane do duchownych diecezjalnych i zakonnych, którzy pracują w duszpasterstwie na terenie Archidiecezji Łódzkiej.
 
Abp Szal: Życie Rodziny Ulmów jest przykładem miłości bliźniego
2023-03-18 09:00
Beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci skłania do refleksji duszpasterskiej nad rolą rodziny, świętością życia oraz kwestią pomocy drugiemu człowiekowi – powiedział abp Adam Szal, metropolita przemyski, zapowiadając uroczystości beatyfikacyjne Rodziny Ulmów, zaplanowane na 10 września br. w Markowej, na terenie archidiecezji przemyskiej.
 
Abp Marek Jędraszewski w kościele stacyjnym: Miłość bliźniego musi przyjmować kształt modlitwy za innych
2023-03-17 16:00
- Mamy kochać Boga, stawiając Go jako pierwszego, kochając jednocześnie drugiego człowieka. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ta miłość bliźniego, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu musi przyjąć kształt modlitwy za innych. Modlitwy za nieprzyjaciół Kościoła, za tych, którzy są daleko, nie rozumieją tego, co jest najpiękniejsze w Ewangelii - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas liturgii stacyjnej w kościele Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w Krakowie.
 
Młody Kościół - pielgryzmka maturzystów Archidiecezji Katowickiej i Diecezji Świdnickiej
2023-03-17 14:00
- Dobrze jest odkrywać drogę życiową na „jasnogórskiej drodze” z Maryją, z Nią cieszyć się wspólnotą młodego Kościoła – podkreślali dziś maturzyści. Przyjechali uczniowie arch. katowickiej i diec. świdnickiej, rozmawiali też o ewangelizacji w mediach społecznościowych. Abp Wiktor Skworc podziękował młodzieży za ich zaangażowanie w pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 
W łódzkiej katedrze rozpoczęła się papieska inicjatywa 24 godziny dla Pana!
2023-03-17 12:00
- Żaden grzesznik nie czuje się źle w obecności Jezusa. Żaden grzesznik nie czuje się poniżony, czy sponiewierany w obecności Jezusa. Żaden grzesznik nie przeżywa takiego upokorzenia w obecności Jezusa.- mówił abp Ryś.  
 
W archikatedrze zawieszono stacje drogi krzyżowej
2023-03-17 10:00
Czternaście stacji jest ściśle związanych z historią Warszawy oraz architekturą świątyni. Dla liczącej niemal siedem wieków świątyni zaprojektował je 33-letni artysta rzeźbiarz Łukasz Krupski. Dziś o godz. 17:30 kard. Kazimierz Nycz poświęci stacje drogi krzyżowej w archikatedrze warszawskiej.
 
W sobotę 18 marca krakowska Cicha Procesja, czyli «procesji bez procesji»
2023-03-17 09:00
W sobotę 18 marca 2023 uliczkami krakowskiego Starego Miasta już po raz trzeci przejdzie „Cicha procesja”, analogiczna do wydarzenia odbywającego się od prawie 150 lat co roku w Amsterdamie. Obydwie procesje nawiązują do kultu Najświętszego Sakramentu i lokalnych cudów eucharystycznych z XIV wieku.  
 
Koncert: Górecki in memoriam
2023-03-16 16:00
Pieśnią „Totus tuus” noszącą tytuł jak papieskie zawołanie, skomponowaną dla Jana Pawła II w 1987 r., rozpoczął się na Jasnej Górze koncert dedykowany Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu, którego 90. rocznica urodzin przypada w tym roku. W Bazylice utwory tego znakomitego polskiego kompozytora współczesnej muzyki poważnej i religijnej zaprezentował Chór Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum” przygotowany przez Janusza Siadlaka, pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika.
 
Abp Ryś: najważniejsze w liturgii jest słuchanie Słowa! - Wielkopostne Kościoły Stacyjne 2023
2023-03-16 14:00
- Co znaczy przygotować się do liturgii? Co jest najważniejsze w tym przygotowaniu? Bóg mówi przez Jeremiasza – najważniejszym jest słuchanie Słowa! – mówił abp Ryś.  
 
Liturgia stacyjna w kościele Matki Bożej Różańcowej
2023-03-16 13:00
- Wierzyć w Boga, z wszystkimi konsekwencjami, które się z tym wiążą. Nie poddawać się przemocy, nawet jeśli miałaby mieć charakter medialnych pomówień i kłamstw. Nie schylać głowy przed bożkami współczesnej kultury. Mówić jednoznacznie, że to, co czynimy, czynimy w imię Jezusa Chrystusa – to przesłanie, które płynie do nas dziś – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas liturgii stacyjnej w parafii Matki Bożej Różańcowej w Krakowie na Piaskach Nowych.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...