logo
Piątek, 12 lipca 2024 r.
imieniny:
Brunona, Jana, Wery, Bonifacego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

2023-10-23 16:34:40
W cieniu wojny na Bliskim Wschodzie zbliżyli się do siebie skłóceni od lat grecko-prawosławni patriarchowie: Antiochii – Jan X Yazigi i Jerozolimy – Teofil III. W związku z zaistniałymi okolicznościami obaj patriarchowie chcą wznowić zerwane stosunki kościelne. The post Wojna w Ziemi Świętej zbliżyła skłóconych patriarchów first appeared on eKAI.
2023-10-23 16:33:04
Wieczorem we wspomnienie św. Jana Pawła II Polacy wspólnie modlili się na placu św. Piotra. Odmówiono różaniec, odśpiewano pieśni, a także złożono kwiaty na miejscu, w którym Papież został postrzelony. Przywołano też jego apel: „otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Ta modlitwa zwieńczyła cały tydzień świętowania 45. rocznicy wyboru kard. Wojtyły na następcę św. Piotra. The post Polacy złożyli kwiaty w miejscu zamachu na Jana Pawła II first appeared on eKAI.
2023-10-23 16:25:24
Relikwie bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego do kościoła w Proszowicach wprowadził w niedzielę 22 października pochodzący z proszowickiej parafii bp Piotr Skucha. Z obecnością relikwii łączy się parafialny projekt duszpasterski. The post Bp Skucha wprowadził relikwie bł. kard. Wyszyńskiego first appeared on eKAI.
2023-10-23 16:22:06
Była modlitwa przy grobie rodziców ks. Jana Czuby, a także odwiedziny u rodziny kapłana, który 25 lat temu zginął na ziemi kongijskiej. Diecezję tarnowską odwiedził biskup diecezji Kinkala Ildevert Mouanga, w której pracował ks. Jan Czuba. Rozmowa z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem dotyczyła rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego ks. Jana Czuby. The post Biskup z Konga śladami księdza Jana Czuby, który 25 lat temu zginął na misjach first appeared on eKAI.
2023-10-23 16:18:20
Uczestnicy II Ogólnopolskiego Modlitewnego Kongresu Małżeństw całą dobę trwali na modlitwie w bazylice licheńskiej. Od godz. 11 w sobotę, 21 października do godz. 11 w niedzielę, 22 października około 2 tysiące osób uwielbiało Boga oraz słuchało konferencji i świadectw. Hasło wydarzenia brzmiało: „Zjednoczeni w miłości, słowie i modlitwie”. The post Zakończył się II Ogólnopolski Modlitewny Kongres Małżeństw first appeared on eKAI.
2023-10-23 14:39:43
Formację do kapłaństwa w seminariach diecezjalnych, zakonnych i misyjnych w Polsce rozpoczęło w tym roku akademickim 280 mężczyzn, o blisko 50 mniej niż rok temu, łącznie na wszystkich rocznikach jest 1690 alumnów - wynika z danych przekazanych KAI przez Konferencję Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. - Utrzymuje się tendencja spadkowa, co jest odbiciem wyraźnego trendu w młodym pokoleniu, dla którego sprawy religijne odgrywają mniejsze znaczenie - komentuje najnowsze statystyki powołaniowe ks. dr Jan Frąckowiak, przewodniczący Konferencji Rektorów Seminariów. The post Ilu nowych kandydatów do kapłaństwa Polsce? Najnowsze statystyki powołaniowe first appeared on eKAI.
2023-10-23 14:36:51
– W 45. rocznicę uroczystego początku pontyfikatu Jana Pawła II prosimy, by pozostał dla nas nauczycielem miłości do Chrystusa, Kościoła, Polski – mówił w niedzielę metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie. The post Abp Jędraszewski: Św. Jan Paweł II nauczycielem miłości do Chrystusa, Kościoła i Polski first appeared on eKAI.
2023-10-23 14:10:22
„Bóg jest zawsze po stronie człowieka cierpiącego” - mówił za Janem Pawłem II Prymas Polski abp Wojciech Polak, wprowadzając 22 października relikwie świętego papieża do kaplicy Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie. Od trzech lat znajdują się tam relikwie błogosławionej pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej. The post Relikwie Hanny Chrzanowskiej w Pałuckim Centrum Zdrowia first appeared on eKAI.
2023-10-23 14:07:50
Pomoc Kościołowi w Potrzebie uruchamia specjalną zbiórkę w reakcji na dramatyczną sytuację w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie. Siostra Nabila, która przebywa w Gazie, alarmuje, że ludzie nie są w stanie uciekać, a potrzebują leków i żywności. The post Zbiórka na leki i żywność dla potrzebujących w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie first appeared on eKAI.
2023-10-23 13:49:35
Łódzka Kuria Metropolitalna określiła jako obrzydliwą prowokacją wymierzoną w dobre imię kard. Grzegorza Rysia wpis w mediach społecznościowych znanego niegdyś specjalisty ds. wizerunku Piotra Tymochowicza. We wpisie Tymochowicz m.in. sugeruje, że jest z łódzkim metropolitą w zażyłych relacjach i określa go jako ateistę. The post Kuria Łódzka: słowa Tymochowicza obrzydliwą prowokacją wymierzona w kard. Rysia first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...