logo
Czwartek, 23 września 2021 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
2021-09-22 12:41:28
Byliśmy na filmie „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, pokazującym nieznany dotąd szerzej wątek życia i posługi kapłańskiej ks. porucznika Stefana Wyszyńskiego, porucznika AK, kapelana i opiekuna duchowego szpitala powstańczego w Kampinosie w czasie II wojny światowej. Ogólnie jesteśmy mocno na tak! Film ma kilka mocnych punktów, które czynią go wyjątkowym. Ma również słabsze strony czy […] The post „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” (recenzja filmu) first appeared on eKAI.
2021-09-22 09:01:34
Esau McCaulley, profesor Nowego Testamentu na protestanckiej uczelni Wheaton College w stanie Illinois, zarzucił politykom amerykańskim, iż w swych wypowiedziach politycznych odwołują się do Pisma Świętego „bez głębszego sensu”. W odpowiedzi na ataki terrorystyczne na ogół twierdzą oni, że „nie przebaczymy”. Ostatnio tak zareagował prezydent Joe Biden po zamachu na lotnisku w Kabulu 26 sierpnia, w którym zginęło 13 żołnierzy amerykańskich i 60 Afgańczyków. I zarówno on, jak i inni politycy lubią „wymachiwać Biblią i cytować ją”. Swe poglądy na ten temat naukowiec przedstawił na łamach „New York Timesa” 19 września. The post Profesor zarzuca politykom odwoływanie się do Pisma Świętego „bez głębszego sensu” first appeared on eKAI.
2021-09-22 08:58:23
Nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio 21 września poświęcił i otworzył nową odnogę Szlaku Świętego Jakuba. Uroczystość odbyła się w zabytkowym kościele pw. Bożego Ciała. The post Nuncjusz apostolski otworzył w Głogowie nowy odcinek Szlaku św. Jakuba first appeared on eKAI.
2021-09-22 07:51:53
Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza na kolejny wykład otwarty z cyklu „Duchowość dla Warszawy”. Tym razem spotkanie zatytułowano „Czy jest lekarstwo na lęk?”, a wykład wygłoszą: ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak, (biblista, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie) oraz o. dr Tadeusz Kotlewski SJ (psycholog, […] The post „Duchowość dla Warszawy” first appeared on eKAI.
2021-09-22 04:00:07
O teologicznych konsekwencjach wykorzystywania seksualnego nieletnich przez duchownych mówiono w trzecim dniu międzynarodowej konferencji „Naszą wspólną misją ochrona dzieci Bożych” w Warszawie. Dzielono się też doświadczeniami na temat praktyki ochrony małoletnich w poszczególnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas porannej Mszy św. biskup Gjergj Meta z Albanii podkreślił wymiar macierzyński Bożego miłosierdzia. Nawiązując do doświadczeń kobiet w […] The post Konferencja „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”. Podsumowanie trzeciego dnia first appeared on eKAI.
2021-09-22 03:30:11
Przeżyłem w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej sześćdziesiąt lat. Będę niósł ją w swoim sercu. Mam bagaż umiłowania Kościoła i szukania metod dotarcia do człowieka. Mam nadzieję, że z Bożą pomocą uda się przenieść te wzorce do diecezji bydgoskiej - powiedział bp Krzysztof Włodarczyk we wtorek po ogłoszeniu jego nominacji na nowego ordynariusza diecezji bydgoskiej. The post Bp Włodarczyk: bagaż umiłowania Kościoła przenoszę do diecezji bydgoskiej first appeared on eKAI.
2021-09-22 03:00:58
Biuro Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zaprasza na briefing podsumowujący międzynarodową konferencję o ochronie małoletnich w Kościołach Europy Środkowo-Wschodniej. Spotkanie odbędzie się 22 września (środa), o godz. 12.00 w Centrum „Okopowa” (ul. Okopowa 55). The post Briefing podsumowujący międzynarodową konferencję o ochronie małoletnich first appeared on eKAI.
2021-09-21 21:53:15
Już 8 października rozpoczyna się kolejny cykl wykładów „Duchowość dla Warszawy”, organizowanych przez Akademię Katolicką w Warszawie. Biblista, ks. Wojciech Węgrzyniak oraz psycholog, o. Tadeusz Kotlewski SJ poruszą temat lęku. - Czy istnieje lekarstwo na lęk? To problem bardzo aktualny, po ostatnich trudnych miesiącach pandemii, wywołującej wiele problemów w naszym życiu codziennym, zawodowym, rodzinnym, ale również w życiu duchowym - wskazuje s. Judyta Pudełko PDDM. The post Czy istnieje lekarstwo na lęk? – pierwszy w tym roku akademickim wykład z cyklu „Duchowość dla Warszawy” first appeared on eKAI.
2021-09-21 21:53:11
79-letni ks. prałat dr Marian Rola zmarł w poniedziałek 20 września. Długoletni sędzia, a od prawie 20 lat wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego przeżył w kapłaństwie 56 lat. Jego pogrzeb odbędzie się 24 września pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza w kościele św. Barbary w Warszawie. The post Nie żyje ks. dr Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego first appeared on eKAI.
2021-09-21 21:53:07
„Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne” – powiedział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, który 21 września odwiedził sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie. The post Abp Pennacchio: Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...