logo
Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
imieniny:
Martyny, Macieja, Teofila, Batyldy  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

2023-01-29 17:25:15
„Wśród imion Boga nie należy szukać tych z napisem sukces i władza, ale pokora i służba” - mówił w niedzielę 29 stycznia w Inowrocławiu abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. za śp. kard. Józefa Glempa przypominając jego słowa, że „chrześcijanin to człowiek, który żyjąc na świecie, nie da się opanować światu całkowicie”. The post Prymas Polski: imiona Boga to nie sukces i władza, ale pokora i służba first appeared on eKAI.
2023-01-29 17:07:13
- Twórzmy kulturę rozumienia życia konsekrowanego, bo każdy z nas może kiedyś w niebie zobaczy, że uratowały mu szczęście i zbawienie - służba i modlitwa niejednej siostry - powiedział na Jasnej Górze bp Andrzej Przybylski. Delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań celebrował Mszę św. w ramach dorocznego spotkania sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. The post Bp Przybylski: twórzmy kulturę rozumienia życia konsekrowanego first appeared on eKAI.
2023-01-29 17:03:11
W ocenie przewodniczącego Konferencji Biskupów Francji, wiara chrześcijańska jest dziś masowo kwestionowana, nawet w Europie. „Dla większości ludzi w naszych krajach nie daje już podstaw do życia, do działania, do ważenia decyzji, do wyobrażeń o świecie” - powiedział arcybiskup Reims, Eric de Moulins-Beaufort, w kazaniu wygłoszonym 28 stycznia w katedrze we Frankfurcie nad Menem podczas tradycyjnej uroczystości ku czci cesarza Karola Wielkiego. The post Abp de Moulins-Beaufort: wiara chrześcijańska jest dziś masowo kwestionowana first appeared on eKAI.
2023-01-29 16:55:05
Dziś prorokami posyłanymi przez Boga są osoby konsekrowane - mówił bp Jacek Kiciński CMF w bazylice św. Krzyża. Nawiązując do obchodzonego 2 lutego Dnia Życia Konsekrowanego duchowny przywołał świadectwo bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej i jej opiekę nad niewidomymi oraz męczeństwo elżbietanek - siostry Pashalis Jahn i Towarzyszek, zamordowanych przez radzieckich żołnierzy. W czasie Mszy św. osoby konsekrowane odnowiły swoje śluby i przyrzeczenia. The post Bp Kiciński: osoby konsekrowane to współcześni prorocy first appeared on eKAI.
2023-01-29 16:15:00
Pomimo trudnego czasu wojny, mieszkańcy Ukrainy starają się podejmować różne inicjatywy o charakterze religijnym i kulturalnym. Jedną z nich jest kultywowanie tradycji wspólnego śpiewania kolęd przez zamieszkujących dawne kresy Rzeczypospolitej Polaków. The post Kolędowanie w trudnych wojennych czasach first appeared on eKAI.
2023-01-29 16:09:07
Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o otoczenie troską chorych na trąd oraz ich integrację społeczną. Pozdrowił także niektóre grupy wiernych obecnych na placu św. Piotra. The post Franciszek wezwał do troski o chorych na trąd first appeared on eKAI.
2023-01-29 15:38:05
- Wspólne wędrowanie przez jeden dzień razem z biskupem z Kościoła episkopalnego Alpheusem Manyanem i z biskupem z Kościoła anglikańskiego Abrahamem Mayomem to niesamowite doświadczenie. Wspólna modlitwa ekumeniczna, która nam towarzyszyła była bardzo piękna i intensywna. W takim kontekście zaczęła się nasza piesza pielgrzymka do Dżuby na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Obaj biskupi pobłogosławili naszą pielgrzymkę, mówiąc: „idziecie w imieniu nas wszystkich. Nie idziecie tylko w waszym imieniu, albo tylko w imieniu Kościoła katolickiego. Pielgrzymujecie w imieniu nas wszystkich!” - powiedział w rozmowie z KAI bp Christian Carlassare, biskup diecezji Rumbek w Sudanie Południowym, pielgrzymujący pieszo z grupą wiernych do stolicy kraju. The post Sudan Południowy – w drodze do Dżuby na spotkanie z papieżem Franciszkiem first appeared on eKAI.
2023-01-29 15:15:01
- Wiele osób żyjących poza moją diecezją Arua nazywa mnie "biskupem uchodźców". Nawet moi współbracia biskupi w Ugandzie podczas spotkań tak mnie nazywają. Myślę, że to dlatego, że za każdym razem, gdy mnie widzą, przypominają im się uchodźcy w Ugandzie. Większość uchodźców znajduje się w osadach i obozach na terenie diecezji Arua. Obecnie jest ich milion pięćdziesiąt tysięcy. Każdego tygodnia do naszej diecezji przybywa co najmniej trzystu nowych. Oprócz tych z Sudanu Południowego, mamy też uchodźców z Demokratycznej Republiki Konga (DRK). Tych drugich jest tutaj co najmniej trzydzieści pięć tysięcy” - mówi w rozmowie z KAI bp Sabino Odoki, biskup Arua w Ugandzie. The post “Biskup uchodźców” z Ugandy: Zapraszam misjonarzy z Polski! first appeared on eKAI.
2023-01-29 15:06:55
O nie marnowanie darów jakimi jesteśmy, nie marnowanie darów jakie posiadamy i nie odrzucanie osób zaapelował Ojciec Święty w rozważaniu przed dzisiejsza modlitwą „Anioł Pański”. Papież nawiązał do czytanego w IV niedzielą zwykłą roku A fragmentu Ewangelii św. Mateusza (5,1-12) zawierającego osiem Błogosławieństw. The post Franciszek: życie jest darem i warto składać dar z siebie first appeared on eKAI.
2023-01-29 12:00:04
Wygłoszone na górze błogosławieństwa, przywołują na myśl Górę Horeb, gdzie po wyjściu z Egiptu Izraelici zawarli Przymierze z Bogiem. Jezus w Kazaniu na Górze odwraca logikę tego świata, jednocześnie jako pierwszy wypełniając owe błogosławieństwa swoim życiem – pisze w komentarzu do niedzielnej Ewangelii biblistka, teolog dr hab. Barbara Strzałkowska, prof. UKSW. The post Centrum Heschela KUL: Paradoks błogosławieństw – Jezus odwrócił logikę hebrajskiego świata first appeared on eKAI.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...