logo
Środa, 05 października 2022 r.
imieniny:
Flawii, Justyna, Rajmunda, Faustyny, Placyda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Bp Pękalski: bł. Carlo Acutis mawiał: Jezu rozgość się w moim sercu. Potraktuj je jako swój dom!
2022-09-26 11:00
- Błogosławiony Carlo Acutis po przyjęciu Komunii Świętej miał zwyczaj wypowiadać takie zdanie, które i my możemy wprowadzić do swojej pobożności eucharystycznej: Jezu rozgość się w moim sercu. Potraktuj je jako swój dom! – mówił bp Ireneusz Pękalski.
 
5. Pielgrzymka Seniorów
2022-09-24 10:00
Przed obchodzonym 1 października Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, na Jasnej Górze odbyła się 5. Pielgrzymka Seniorów. Jej organizatorem kolejny raz była Akcja Katolicka arch. częstochowskiej. Seniorzy zauważyli, że Matka Boża to ich życiowa Przewodniczka, a największym ich pragnieniem jest przekazać wiarę kolejnym pokoleniom. 
 
Oby Bóg wspierał dzieło rąk naszych
2022-09-24 09:00
Abp Skworc przewodniczył Mszy św. za dziennikarzy i pracowników Instytutu Gość Media sprawowanej w kaplicy św. Jadwigi w Ośrodku Spotkań i Formacji w Brennej. Eucharystię koncelebrowali kapłani pracujący oddziałach terenowych „Gościa Niedzielnego” oraz Radiu eM.
 
Koncert finałowy 31. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater
2022-09-14 19:00
Muzyka Feliksa Nowowiejskiego zabrzmiała dziś na Jasnej Górze na zakończenie 31. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej "Gaude Mater". Kompozytor zaliczany do grona najważniejszych postaci polskiego muzycznego międzywojnia związany był także z Jasną Górą, tu zachowały się różne jego kompozycje. 
 
Życie wypełnione modlitwą i pracą - pożegnano śp. brata Stanisława Śmigla
2022-09-14 14:00
Na Jasnej Górze pożegnano dziś paulina śp. brata Stanisława Śmigla. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył współbrat Zmarłego bp Łukasz Buzun z Kalisza. Śp. brat Stanisław zmarł 9 września w Niemczech, gdzie posługiwał. Miał 63 lata. W Zakonie Paulinów przeżył 38. 
 
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego dniem modlitwy za Ukrainę
2022-09-14 13:00
- Jako Kościół w Polsce pragniemy włączyć się w tę inicjatywę z otwartym sercem i gorąco zachęcić do modlitwy w intencji Ukrainy” – wskazał w związku z Dniem Modlitw za Ukrainę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
 
Wyjazd integracyjny dla liderów i członków grup parafialnych ze Zgierza
2022-09-13 16:00
Liderzy grup oraz członkowie z pw. Matki Boskiej Dobrej  Rady w Zgierzu wybrali  się wspólnie z ks. proboszczem  Andrzejem Blewinskim do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Przewodnikiem po PKWŁ był Adam Świć – główny specjalista ds. ochrony przyrody z Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. 
 
Rycerze Kolumba z Krakowa z pomocą Ukrainie
2022-09-13 15:00
Rycerze Kolumba z Krakowa we współpracy z Centrum św. Jana Pawła II na Białych Morzach w dniach 7-10 września zorganizowali akcję pakowania 3 tysięcy paczek z żywnością, kosmetykami i artykułami chemicznymi, które zostały wysłane do najbardziej potrzebujących w Ukrainie. 
 
Kard. Nycz przekazał relikwie bł. ks. Popiełuszki parafii w Budapeszcie
2022-09-13 10:00
Metropolita warszawski przekazał relikwie bł. księdza Jerzego Popiełuszki proboszczowi parafii Kövi Szűz Mária w Budapeszcie. "To dla nas wielki dar" - powiedział ks. András Szili.
 
Koncert w wykonaniu najmłodszych muzyków rozpoczął 31. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater
2022-09-09 15:00
31. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater otworzyła na dziś na Jasnej Górze muzyka o. Eryka Briknera, jednego z najwybitniejszych kompozytorów w dziejach Zakonu Paulinów. Zabrzmiało „Completorium”, czyli modlitwa na zakończenie dnia. Wśród wykonawców inauguracyjnego koncertu uczniowie Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.  
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...