logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bogny, Walerii, Witalisa, Piotra, Ludwika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Hostia i komunikanty
 


Hostia i komunikanty

Byłem przekonany, w hostia do Mszy świętej i komunikanty winny być zrobione z niekwaszonej mola pszennej i wody. Czy dodanie innych składników, np. miodu, cukru, soli, proszku do pieczenia, jest dozwolone? Znajomi chcieli sami upiec komunikanty dla dzieci przystępujących do pierwszej Komunii świętej - w grupie dzieci był ich syn.

"Normy o praktykowaniu Eucharystii" wydane przez Kongregację ds. Sakramentów i Służby Bożej oraz aprobowane 15 kwietnia 1980 r. przez Jana Pawła II wyjaśniają: "Chleb do sprawowania Eucharystii, stosownie z tradycja całego Kościoła, musi być sporządzony wyłącznie z pszenicy i - zgodnie z tradycją właściwa Kościołowi rzymskiemu - ma być niekwaszony. Ze względu na znak materia Uczty eucharystycznej winna mieć postać pokarmu. Odnosi się to do zawartości chleba, a nie do jego formy, kształtu, który może być zależny od zwyczaju danego kraju. Żadne inne składniki nie mogą być dodane do maki pszennej i wody". Sprawa jest więc jasna.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
ks. Rafał Masarczyk SDS
Sprawa bardzo poważna i wymaga szybkiej rady proszę pomóżcie... Chcemy się pobrać, ślub konkordatowy w parafii zaprzyjaźnionego księdza. Ani u mnie w parafii, ani u niej, ale to w sumie nie ma nic do rzeczy. Poszliśmy do kancelarii w parafii dziewczyny i zakonnica powiedziała że mamy zdobyć świadectwo Chrztu Św. i Bierzmowania + papier z USC. I najwcześniej 3 miesiące przed ślubem mamy się zgłosić i umówić na spisywanie umowy... Ale najlepiej powiedziała to jakieś 2 miesiące przed.
 
ks. Rafał Masarczyk SDS
W gazetach często pisze się o króliku wielkanocnym. Czy Pan Jezus nie jest już Barankiem?
 
Marcin Majewski
"Snopek mirry z Ogroda Gethsemańskiego albo załosne gorzskiey Męki Syna Bozego rospamiętywanie" to oryginalny tytuł znanego bardzo nabożeństwa, które od jego pierwszych słów zwykliśmy nazywać: Gorzkie żale. Czy warto pisać dziś o tym rzewnym nabożeństwie, które dla jednych jest prawdziwie głębokim przeżyciem religijnym, innych zaś odrzuca zbyt egzaltowana, zbyt emocjonalna jego forma?...
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS