logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy w Wielki Piątek można uprawiać sport?
Autor: Przemek (91.236.5.---)
Data:   2014-04-18 14:02

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,
Tak jak w temacie. Czy mogę dzisiaj pojechać z kolegami na rolki, pograć w piłkę?

 Re: Czy w Wielki Piątek można uprawiać sport?
Autor: Mateusz (---.skytech.pl)
Data:   2014-04-18 14:12

Formalnie nic nie stoi na przeszkodzie. Rozeznaj w sumieniu czy nie zaburzy to Twojego przeżywania Triduum i/lub osób pod których oknami być może będziecie wydawać okrzyki radości ;)

Acz osobiście bym sobie odpuścił, bo można kogoś zgorszyć, a nic się przecież nie stanie jak w ten jeden dzień zafundujesz sobie małą ascezę.

Błogosławionego Triduum.

 Re: Czy w Wielki Piątek można uprawiać sport?
Autor: fiolek (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2014-04-18 14:56

Mysle, ze nie ma zakazu. Aczkolwiek ja zrezygnowalam dzisiaj z gry tenisa ze wzgledu na Wielki Piatek. Musisz chyba sam zdecydowac, co dla Ciebie wazniejsze.

 Re: Czy w Wielki Piątek można uprawiać sport?
Autor: Robson (---.static.chello.pl)
Data:   2014-04-18 15:38

Żadne przykazanie kościelne tego Ci nie zabrania, ale czemu nie powziąć takiego umartwienia samemu?

Z Bogiem.

 Re: Czy w Wielki Piątek można uprawiać sport?
Autor: streetcleaner (---.multi-play.net.pl)
Data:   2014-04-18 19:12

Wielki Piątek to nie jest dzień w którym obowiązuje jakiś zbiór nakazów i zakazów, Wielki Piątek to dzień w którym Kościół katolicki (czyli ja, ty itd. itd.) w szczególny sposób rozważa mękę Pana Jezusa. Jeżeli uprawianie sportu w jakiś sposób ci to utrudnia, uniemożliwia, warto z tego zrezygnować. Ale może być dokładnie odwrotnie - na przykład ja po intensywnym wysiłku fizycznym, mogę znacznie lepiej skoncentrować się m.in. na modlitwie.

 Re: Czy w Wielki Piątek można uprawiać sport?
Autor: Przemek (91.236.5.---)
Data:   2014-04-18 23:51

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
Z Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: