logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak mądrze cieszyć się dobrem?
Autor: Szczęściarz (23 l.) (---.centertel.pl)
Data:   2024-04-22 21:05

Bardzo łatwo zwrócić się do Boga w trudnych chwilach, z powodu mojej wrażliwości jest mi o to łatwo także w normalnych, codziennych sytuacjach. Dzisiaj rano dowiedziałem się o tym, że moje zgłoszenie dotyczące pracy w pewnej firmie nie dość, że zostało przyjęte to jeszcze zostałem przekierowany na wyższe stanowisko niż to, o które aplikowałem. W czym tkwi problem? W tym, że odczuwam płynącą radość z dwóch stron - z powodu Bożej Obecności i z powodu tej zaskakującej nowiny o przyjęciu mnie na lepsze stanowisko niż aplikowałem. Jak stawiając Boga na 1 miejscu mogę w pełni, po ludzku cieszyć się z tej nowiny? Traktować to jako prezent od Boga? Wiem, że ta euforia minie, a potrzeba bliskości z Bogiem zostanie - czy to daje mi prawo do totalnej ekscytacji tą zaskakującą, szokującą jak dla mnie wiadomoscią? Mam totalny mętlik w głowie. Mój obraz Boga to obraz kogoś kto patrzy cały czas czy jestem przykładnym katolikiem, a nie obraz Boga, który daje prawo do cieszenia się sprawami pozornie z Nim nie związanymi? Jak mądrze cieszyć się tą wiadomością? Pozdrawiam.

 Re: Jak mądrze cieszyć się dobrem?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-04-22 22:05

Ciesz się z tego, co Cię spotkało i po prostu pozwól się Bogu cieszyć razem z Tobą. Nie szukaj na siłę przeszkód dla swojej radości. Ciesz się, jak potrafisz i po prostu w kilku słowach zaproś Boga do udziału w Twojej radości.

 Re: Jak mądrze cieszyć się dobrem?
Autor: Estera (---.147.76.110.mobile.internet.t-mobile.pl)
Data:   2024-04-22 22:52

Dobrze kombinujesz: potraktuj to jako prezent od Boga.
Warto też popracować nad obrazem Boga, w taki sposób, żeby ten, który opisujesz jako drugi, stał się tym właściwym. Bóg chce Twojego dobra, zaspokaja Twoje potrzeby, bo Cię kocha. Przestrzeganie przykazań powinno wynikać z miłości, a nie z przekonania, że On tylko czeka na Twoje potknięcia i patrzy jak by tu Cię ukarać. Jest dobrym tatą, który dba o swoje dzieci i zrobi, a właściwie już zrobił dla nich wszystko czego potrzebują.

 Re: Jak mądrze cieszyć się dobrem?
Autor: Ula (---.bas512.cwt.btireland.net)
Data:   2024-04-22 23:14

BOGA też cieszy Twoje szczęście. Przecież nic w tym złego nie jest ze się cieszysz z awansu i z dostania pracy. Podziękuj Bogu za łaski którymi Cię obdarzył, za pracę, za ukończona edukację, za swoich przyszłych współpracowników i szefów. Dziękuj Bogu bo jest dobry i ciesz się ;) Proponuję zastanowić się nad tym jak postrzegasz Boga i tego jak powinien się zachowywać chrześcijanin.

Pozdrawiam

 Re: Jak mądrze cieszyć się dobrem?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2024-05-08 16:55

Ujmujące świadectwo. Nie zapomnij nigdy o Bożej dobroci. Przekazuj ją innym, to bardzo ważne.

Pozdrawiam, Szczęściarzu :).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: