logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 J 10,16 Kim są inne owce?
Autor: Rrr (---.24.6.167.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2024-04-21 15:16

Kim są te inne owce z dzisiejszej przypowieści?

Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz”? (Jana 10,16)

 Re: J 10,16 Kim są inne owce?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-04-21 20:08

Większość komentarzy widzi w tym nawiązanie do pogan.
Komentarz z Biblii Tysiąclecia:
"Jest to jedyny Kościół o jednej władzy, w którym znajdują się tak Żydzi, jak i poganie (por. Jr 23,3; Mi 2,12; Ef 2,14n)."

 Re: J 10,16 Kim są inne owce?
Autor: Bea (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-04-22 10:58

Zapewne innowiercy lub ateiści, może również nieochrzczeni. Generalnie ludzie będący poza Kościołem lub, którzy odeszli.

 Re: J 10,16 Kim są inne owce?
Autor: B. (---.184.243.21.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2024-04-23 02:13

A może chodzi o ludzi sprzed potopu?

"18 Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem.
19 W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu,
20 niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę."
1 P 3

 Re: J 10,16 Kim są inne owce?
Autor: Biblia Jerozolimska (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2024-04-25 00:59

10,16 muszę przyprowadzić. Nie chodzi o dołączenie ich do owczarni żydowskiej, lecz do trzody, którą Jezus „prowadzi” do życia wiecznego. — jedna owczarnia. Wariant: „jedna trzoda”.

16. Owce, które prowadzi Jezus, nie pochodzą tylko ze starotestamentowej owczarni Bożej. Ojciec powierza Mu również wiernych spośród pogan, których zjednoczą Jego uczniowie w jedną społeczność chrześcijańską. Czynnikiem scalającym tę społeczność będzie zbawcza śmierć Jezusa-Pasterza.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: