logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wyznać na spowiedzi? Przeprosić? Jak zadośćuczynić?
Autor: Bartosz (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-28 23:25

1. Jeśli przez konsekwencję życia w grzechach ciężkich, moje reakcje stały się nieopanowane, to czy w myśl nauczania KK, że przewinienia, których nie uczyniliśmy w pełni wolni, uczynione w ten sposób nie wymagają wyznania w sakramencie pokuty?
Chodzi tylko o wyznanie w sakramencie, bo jestem świadomy, że nie zwalnia to z odpowiedzialności zadośćuczynienia.

2. Jeśli dotknąłem kobietę w miejscu intymnym, a ona się nie sprzeciwiła - jestem zobowiązany ją przeprosić?

3. Jak zadośćuczynić osobie, która w kilku sytuacjach okazała się niegodna zaufania? Chodzi o zwrot 50 zł, które uzyskałem podnosząc cenę za wykonanie pracy. Zrobiłem to w ramach odwetu za przywłaszczenie sobie najprawdopodobniej z premedytacją, pożyczonych 100 zł. Jestem niemal pewny przyczyny i jeśli jest tak jak myślę - zachowała się niesłusznie.

Nie mam wątpliwości, że jestem zobowiązany do zwrotu ("Nikomu złem za zło nie odpłacajcie." Rz 12, 17), ale jak to zrobić w przypadku takiej osoby?

4. W przeszłości poznałem dziewczynę na chrześcijańskim portalu randkowym. Niedługo później uznałem, że nie jestem zainteresowany bliższą relacją, ale była w porządku, więc utrzymywałem niesystematyczny kontakt i relację koleżeńską. Spotkaliśmy się też kilka razy. Trwało to ponad 2 lata.

Niedawno uświadomiłem sobie, że z uwagi na okoliczności poznania (portal randkowy), powinienem powiadomić ją o swoich zamiarach. Możliwe, że dziewczyna miała nadzieję na coś głębszego.

Przyznać się jej i przeprosić?

 Tematy Autor  Data
 Wyznać na spowiedzi? Przeprosić? Jak zadośćuczynić? nowy Bartosz 
  Re: Wyznać na spowiedzi? Przeprosić? Jak zadośćuczynić? nowy Bartosz 
  Re: Wyznać na spowiedzi? Przeprosić? Jak zadośćuczynić? nowy Akittm 
  Re: Wyznać na spowiedzi? Przeprosić? Jak zadośćuczynić? nowy Bea 
  Re: Wyznać na spowiedzi? Przeprosić? Jak zadośćuczynić? nowy Bartosz 
  Re: Wyznać na spowiedzi? Przeprosić? Jak zadośćuczynić? nowy Bea 
  Re: Wyznać na spowiedzi? Przeprosić? Jak zadośćuczynić? nowy filotea 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: