logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak wymodlić pracę?
Autor: lulu (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-14 15:06

Jak wymodlić pracę, znalezienie uczciwej pracy?

 Re: Jak wymodlić pracę?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-14 15:10

Niczego nie wymodlisz, bo w każdym przypadku potrzeba jest łaska Boża. Prosisz, o co chcesz i czekasz. Módl się do św. Józefa Robotnika (a jednocześnie Oblubieńca Maryi Niepokalanej).

 Re: Jak wymodlić pracę?
Autor: Izabella (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2014-04-14 16:24

Zacznij od rekolekcji prowadzonych przez Stowarzyszenie Wiosna Ks. Jacka Wiosna Stryczek. Posłychaj przez internet, poczytaj. Spojrzenie na interesy jest tam bardzo zdrowe. Wolny Rynek to jest jak mróz trzeba sie z nim liczyc. Przygotowac sie nie litowac sie nad soba ani nad innymi.

 Re: Jak wymodlić pracę?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-04-14 18:48

Teraz takie czasy, że o przyszłej pracy należy "z grubsza" myśleć juz na przełomie 2/3 klasa gimnazjum. Pojecie "uczciwa praca" zależy od zawężenia kryterium. To jak z czystością np. w analityce, zależy od kryteriów i przyjętej klasy czystości. Np ksiądz, kryształowy charakter, ale w pracy korzysta z obrazków i materiałów piśmiennych z Dalekiego Wschodu wyprodukowanych przy niewolniczej pracy dzieci. Siostra zakonna świetnie gotująca korzysta z przypraw tez pozyskanych w strasznych warunkach. Skrupulant powie, że to nie jest do końca uczciwe ale taka jest globalna rzeczywistość.
Co do samego szukania pracy to modlitwa modlitwą, ale trzeba samemu "zakasać rękawy" bo 'Czyńcie sobie ziemię poddaną' (Rdz 1, 28) i nie dodano, że ew "Ja wam w tym pomogę". Powodzenia.

 Re: Jak wymodlić pracę?
Autor: Kinia (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2014-04-14 18:53

Ja wymodliłam nowenną do Św. Josemarii, Św. Józefa, Św. Rity, Św. Judy Tadeusza, moich patronów z chrztu i bierzmowania, nowenną pompejańską... sporo było tych modlitw.
Ale też nie siedziałam bezczynnie - zdobyłam dobre wykształcenie, jeszcze na studiach odbyłam praktyki, potem staż. Teraz mam bardzo dobrą pracę.
Ale praca to nie wszystko - nie mam tego na czym zależy mi najbardziej.

 Re: Jak wymodlić pracę?
Autor: b. (---.multi-play.net.pl)
Data:   2014-04-14 21:18

Polecam gorąco nowennę pompejańską. Oczywiście też samemu trzeba podjąć jakieś działanie w tej sprawie.

 Re: Jak wymodlić pracę?
Autor: Tomek (---.play-internet.pl)
Data:   2014-04-14 22:34

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko bardzo pomaga - był też duszpasterzem ludzi pracy.

 Re: Jak wymodlić pracę?
Autor: lulu (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-15 13:31

Podjęłam działania w tej prawie i podejmuje je przez 10 lat. Oczywiście pracowałam w tym okresie w 4 miejscach, ale to nie była "normalna" praca, tylko taka na przetrwanie. Odmówiłam już w tej intencji nowennę pompejańską, nowenny do wielu świętych, ostatnio podjęłam post w tej intencji, który zakończę w święta Wielkanocne. Już nie wiem co można zrobić? Ciężko się żyje "jakoś" byle do jutra. Wykształcenie mam dobre, tylko brak doświadczenia, a nie pracując w zawodzie związanym z moim wykształceniem nie zdobędę doświadczenia, więc błędne koło, brak znajomości. Przecież dla Boga wszytko jest możliwe.

 Re: Jak wymodlić pracę?
Autor: pomidorek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-15 14:07

To może zdobądź doświadczenie jako wolontariusz lub stażysta?

 Re: Jak wymodlić pracę?
Autor: lulu (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-15 14:39

"To może zdobądź doświadczenie jako wolontariusz lub stażysta".
Nie da się zdobyć doświadczenia jako wolontariusz bo w tym zawodzie nie ma wolontariatu. Nie mogę sobie pozwolić na wolontariat bo mnie nie stać, a staże już wykorzystałam. Ale to za mało.

 Re: Jak wymodlić pracę?
Autor: Balbina (---.net.pulawy.pl)
Data:   2014-04-15 22:30

Chciałam Ci powiedzieć, żebyś się nie zniechęcała brakiem efektów po odmówieniu nowenny pompejańskiej w intencji znalezienia pracy. Przeczytałam bardzo wiele świadectw osób, które tęże nowennę odmówiły i otrzymały decydujące łaski i to niejednokrotnie również w innych sprawach, o które nawet nie prosiły. Niektóre piszą, że gdy po jednokrotnym odmówieniu nowenny prośba nie została wysłuchana - odmówiły nowennę po raz drugi a nawet trzeci dla otrzymania łaski.

Czy może być tak, że wykształcenie, które zdobyłaś, nie jest dla Ciebie najszczęśliwszym wyborem? Może sytuacja wymaga przekwalifikowania (?), lekkiej zmiany profilu (?) lub zdobycia dodatkowych atutów(?) Może jeśli nie jest Ci pisany rynek krajowy, to na zagranicznym miałabyś gdzieś w Twoim zawodzie lub niekoniecznie w nim większe szanse?

Z doświadczenia wiem, że jeden kierunek wykształcenia daje niekiedy szansę znalezienia pracy w przeszło 10 zawodach i to bardzo różnych, jeśli doda się do tego np. znajomość języka obcego. Może to czas na szukanie trochę innych rozwiązań, niż oczekujesz?

 Re: Jak wymodlić pracę?
Autor: Róża (---.30.52.193.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-04-16 20:00

Moją pracę też zawdzięczam Maryi i Jej wstawiennictwu - przez Nowennę Pompejańską. Módl się i szukaj, a znajdziesz. A jak znajdziesz, daj znać na Forum. Może komuś w ten sposób pomożesz. Szczęść Boże.

 Re: Jak wymodlić pracę?
Autor: xc (---.204.151.29.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-04-16 21:04

Modlitwa modlitwą ale myślę, że jak jej Pani nie zacznie szukać, to modlitwa sama z siebie nie pomoże.
Ksiądz Jan Zieja skarżył się onegdaj: "stoję na rynku nienajęty".
Czy Pan/Pani wyszedł/wyszła na rynek? Czy stanął/stanęła w dobrym miejscu, tak aby przechodzący Pana/Panią widzieli?
Czy trzyma w ręku kartkę: szukam uczciwej pracy, umiem to i tamto?

Karol Marks był (niezaprzeczalnie) wielkim ekonomistą. On twierdził, że siła robocza jest specyficznym towarem. Takim, który trzeba sprzedać po jak najlepszej cenie. Który ma wartość, podlega prawom podaży i popytu.

Będę się modliło to bo aby Pan/Pani jak najlepiej sprzedał swoją siłę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: