logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czym się wykazać w interesie, gdy bardzo zależy?
Autor: ona (---.intertele.pl)
Data:   2013-06-23 19:38

Mam do Was - specjalistów takie pytanie. Może się wydawać śmieszne ale jak to się mówi, jak jest interes a bardzo zależy to trzeba się starać i czymś wykazać:)
Otóż modlę się na różańcu codziennie, w pewnej intencji...

Ale chciałabym po ludzku patrząc jeszcze bardziej pokazać Matce Bożej że mi zależy na tym o co ją proszę. Co mogę zrobić, czy w ogóle mogę? Dodam, że proszę o rzecz dobrą i szlachetną. Czy wypada tak się "podlizywać"? Wiem, że to głupio brzmi, ale np. codzienna Msza Św przez jakiś czas, albo, post albo jakieś spełnianie dobrych uczynków ofiarowanych w tej intencji? Co jeszcze mogłabym zrobić? Czy jest jakiś sposób na to, aby pokazać MB, że wierzę w jej wstawiennictwo i chcę się jej odwdzięczyć za to co do tej pory dla mnie zrobiła i prosić o więcej? Co oprócz modlitwy?

 Re: Czym się wykazać w interesie, gdy bardzo zależy?
Autor: Michał (---.range86-164.btcentralplus.com)
Data:   2013-06-23 20:48

Twoja cudownie filmowa wyobraźnia podsunęła mi dwa pomysły, jeden zaczerpnięty z Nietykalnych, gdzie opiekun głównego bohatera posuwa chłopakowi, by zaskarbił sobie względy byłej sympatii przynosząc jej co dzień świeże bułeczki, a drugi z filmu Pod słońcem Toskanii (to o polskich robotnikach budowlanych), gdzie starszy pan co dzień wstawia do przydrożnej kapliczki świeże kwiaty. Zdaję sobie sprawę, że pierwszy sposób jest trudny w realizacji, a drugi stosowny bardziej dla starszych osób, więc może coś pośredniego?

 Re: Czym się wykazać w interesie, gdy bardzo zależy?
Autor: Michaś (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-06-23 21:51

Czy robiąc coś więcej nie chcesz handlować z Bogiem? Najlepiej odwdzięczysz się Maryi wierząc w jej bezinteresowną miłość do Ciebie. Wystarczy skromne "dziękuję" :)

 Re: Czym się wykazać w interesie, gdy bardzo zależy?
Autor: Hanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-06-24 15:00

To zależy od twoich intencji. Tzn. Sama sobie odpowiedz na pytanie, czy gdyby tobie się ktoś specjalnie "podlizywał" bo by od ciebie coś chciał wyprosić to czy by ci było miło? Czy raczej byś wolała mieć przyjaciela na dobre i złe, który ci ufa, i wie że jak masz możliwość mu pomóc to mu pomożesz? Myślisz, że Matka Boże nie wie jak ci zależy? Czy naprawdę chcesz się odwdzięczyć i podziękować, czy bardziej chodzi o spełnienie prośby? Nie musisz odpowiadać na forum

 Re: Czym się wykazać w interesie, gdy bardzo zależy?
Autor: Michał (---.range86-164.btcentralplus.com)
Data:   2013-06-25 11:30

Nie mam przekonania do metod tradycyjnych. Należy iść z duchem czasu, czyli duchem postępu. Jako że Katolik nie jest serwisem oficjalnym, proponuję wysłać na adres Episkopatu (Moderator zechce wstawić?) CV z listem motywacyjnym (to powinno być skuteczniejsze od listu polecającego ks. proboszcza). Nie wiem czy pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi, a Episkopat będzie wiedział, gdzie skierować.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: