logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 mam uczucie,ze wykorzystuje BOGA
Autor: Magdalenka (---.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2003-07-01 15:26

mam uczucie, ze wykorzystuje Boga prosząc go cały czas o coś. Modląc sie dziekuje mu ale mam uczucie , ze to co mowie to zwykła "wyklepana" modlitwa nie płynąca z serca, a gdy nie dostane coś o co go prosze boje sie go poprosic o to jeszcze raz i o inne rzeczy.

 Re: mam uczucie,ze wykorzystuje BOGA
Autor: Elle (---.tkk.net.pl)
Data:   2003-07-01 20:32

Przecież Bóg jest miłosierny do granic, nie bój się prosić, proś Go o jeszcze więcej :) No i dziękuj Jemu!

 Re: mam uczucie,ze wykorzystuje BOGA
Autor: agu (---.smrw.lodz.pl)
Data:   2003-07-01 21:16

Bóg bardzo lubi dawać, więc nie bój się prosić. Prosząc sprawiasz Mu radość!
"Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.
Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień?
Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża?
Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą."
Mt 7, 7-11

Tylko nie przesadzaj i nie traktuj Go jak "złotą rybkę".

Czasem też wypada podziękować, bo z pewnościa jest za co. :o)
"I bądźcie wdzięczni!" Kol 3, 15

 Re: mam uczucie,ze wykorzystuje BOGA-do admina
Autor: agu (---.smrw.lodz.pl)
Data:   2003-07-01 21:59

Adminie, to może jeszcze przypowieść o wdowie i sędziem? ;o)
Ale dziekuje za cytaty.

----------------

Mozesz podac text, smialo :-)
admin

 Re: mam uczucie,ze wykorzystuje BOGA-do admina
Autor: agu (---.smrw.lodz.pl)
Data:   2003-07-01 22:23

Powiedział im też przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać: W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: Obroń mnie przed moim przeciwnikiem. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie. I Pan dodał: Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie?
Łk 18,1-7.

 Re: mam uczucie,ze wykorzystuje BOGA-do admina
Autor: Malgosia (---.lmv.lm.se)
Data:   2003-07-02 08:35

Jesli wydaje ci sie ze klepiesz modlitwe, to dlatego ze twoja dusza jest jeszcze mloda i nie poznala mozliwosci w modlitwy slowach. Czlowiek kiedy odmawia modlitwe w slowach, jednoczesnie moze myslec o wielu rzeczach naraz, odczuwajac je az do lez.
Tego sie nauczysz jesli sie nie bedziesz poddawac. Jak dzisiaj modlic sie wieczorem bedziesz, tak jak zwykle, w mysli zobacz przed soba Jezusa. W takim stanie jak Go zobaczysz (moze w cierpieniu albo we swietle...) o takim nim mysl przez cala modlitwe, i zastanawiaj sie nad Jego wygladem, bo On przez to do ciebie mowi.

Co do proszenia Boga nie martw sie bo nie tylko to o co proszi Bog chcialby ci dac, ale sto razy wiecej.
Pomysl sobie ze mieszkasz w pieknym palacu i masz wszystko czego zapragniesz. Nagle do drzwi puka malutka dziewczynka. Biedna mala, ubrania ma podarte. Wychudzona ciezkim juz zyciem. I mowi ona do ciebie ze jest glodna. Prosi o kawalek chleba. A ty niedalabys jej tylko tego kawalka, prawda? Tylko najlepsze smakolyki jakie masz w domu...
Tak Bog wlasnie chce tobie dawac kiedy ty prosisz o "kawalek chleba".

Ufaj Mu!
Z Bogiem!

 Re: mam uczucie,ze wykorzystuje BOGA-do admina
Autor: Lili (---.olsztyn.sdi.tpnet.pl)
Data:   2003-07-02 10:18

Też mam czasem uczucie, że tylko proszę i proszę. Staram się wtedy pamiętać o nieograniczoności Bożej miłości i jakoś mi lepiej. Modlitwa dziękczynna jak każda inna czasem przychodzi z większym trudem, ale kiedy już modlimy się na prawdę (modlitwy też można się nauczyć, trzeba tylko chęci i pracy), to jest to rzeczywiście... no...!

 Re: mam uczucie,ze wykorzystuje BOGA-do admina
Autor: ewa (212.244.77.---)
Data:   2003-07-03 11:56

Magdalenka!
Jesteśmy małymi, niezdarnymi dziećmi naszego Ojca. Jemu podoba sie nasza słabość, bo prowdzi nas ona do poddania sie Jemu, do oddania sie w Jego ręce. Ta zaleznośc od Boga to własnie nasza pokora:-). Więc proś Boga często, mów do Niego,a na pewno Go ucieszysz. Skruplanctwo w modlitwie to pokusa. Bogu zalezy na naszych sercach,a nie na formie w jakiej bedziemy sie do Niego zwracac. Ale na modlitwie warto tez przyjrzeć się temu co na codzien mamy,co Bóg daje nam każdego dnia.A to juz prosta droga do uwielbienia i dziekczynienia.
Pozdrawiam,hej) Ewa

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: