logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Po co być dobrym
Autor: Mrówka (---.nowysacz.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2003-07-01 00:21

Czy ktoś może mi dać powód po co być dobrym prócz tego, że dlatego, iż Bóg jest dobry????????????????????????????

 Re: Po co być dobrym
Autor: Lili (---.olsztyn.sdi.tpnet.pl)
Data:   2003-07-01 08:48

Cóż, sądząc z ilości znaków zapytania, problem dręczy Cię niezmiernie, śpieszę więc z pomocą;) Jeśli nie wystarczy (a czasem nie wystarczy, tak po ludzku) konieczność odpowiedzi miłością na Bożą miłość, można spojrzeć na to jeszcze inaczej. Doświadczenie osobiste mówi mi, że bycie dobrym uszczęśliwia w sposób prosty i bezpośredni. Trudno to wytłumaczyć teoretycznie, ale jeśli przez bycie dobrym rozumiemy bycie blisko Pana Boga, to z tego płynie radość niemożliwa do opisania. Można to wytłumaczyć też tak, że z życia w harmonii z wyznawanymi i głęboko rozumianymi wartościami płynie spokój i poczucie wewnętrznego ładu. Jak to jeszcze inaczej wytłumaczyć...? Trzeba spróbować. Nie uda się być dobrym, ale wytrwałe "próbowanie" już wystarczy. Powodzenia:)

 Re: Po co być dobrym
Autor: Malgosia (---.lmv.lm.se)
Data:   2003-07-01 11:35

Pytasz innymi slowami: "Mamo, po co mnie kochasz? Tato, po co mnie pocieszasz? Ej, ty tam, po co mi pomagasz?"

Po co ty masz byc dobra, pytasz??? Zapytaj sie lepiej po co maja byc dla ciebie dobrzy inni.

Czy istenieje cos lepszego o czym czlowiek we, co jest lepsze od "dobra"? No przeciez chyba nie zlo?! Zastanawiasz sie ktore wybrac? Mysle ze nie,... a co wybrac, dobrze wiesz bo powodem, o ktorym tez wiesz, jest zycie wieczne za ktorym teskni twoja dusza.
Ktos ci niezla mysl pokusy w tym pytaniu podeslal...Wiesz co z taka mysla trzeba zrobic...? Wymazac :)

Pozdrawiam!

 Re: Po co być dobrym
Autor: Tadeusz (213.25.39.---)
Data:   2003-07-02 07:28

Ponieważ dobro nie wyrządza szkody bliźniemu:

Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
(List do Rzymian 13:10)

Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: