logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaka jest niezawodna rada na całkowite poznanie Woli Bożej?
Autor: grzegorz (---.it-net.pl)
Data:   2003-06-29 21:35

Mam pytanie czy jest jakaś niezawodna rada na całkowite poznanie Woli Bożej?
Proszę o odpowiedź.

 Re: Jaka jest niezawodna rada na całkowite poznanie Woli Bożej?
Autor: faustyna (---.tkb.net.pl)
Data:   2003-06-30 18:05

Witaj
Według mnie, takim niezawodnym środkierm na poznanie woli Bożej w stosunku do człowieka jest skorzystanie z łaski kierownictwa duchowego. Polecam:).
pozdrawiam
faustyna

 Re: Jaka jest niezawodna rada na całkowite poznanie Woli Bożej?
Autor: paskalina (---.chello.pl)
Data:   2003-06-30 21:53

Rozumiem, że pytasz o wolę Bożą w jakiejś konkretnej sprawie. Na pewno ma rację Faustyna. Ale ja myślę też, że u niektórych to wymaga czasu. Że trzeba długo, dłuuugo trwać w modlitwie, wczytywać się w słowo Boże, korzystać z wszelkich sakramentów, bo to właśnie uzdalnia nas do odczytywania znaków dawanych przez Boga. I obserwować swoje życie, wpatrywać się w swoje serce: jak Bóg karczuje nasze dawne nawyki, jak burzy nasze pomniczki i obala naszych idoli, jak otwiera nam oczy na sprawy i ludzi, których dawniej mijaliśmy bez zastanowienia. Często znakiem woli Bożej jest to, co Bóg sprawia w nas samych.

 Re: Jaka jest niezawodna rada na całkowite poznanie Woli Bożej?
Autor: Małgorzata (---.telkab.pl)
Data:   2003-06-30 22:48

Grzegorzu!
Od dawna mnie również to pytanie nurtowało.Zadałam je nawet w "Forum".Otrzymałam ciekawe odpowiedzi,ale one mi nie wystarczały.Tydzień temu znalazłam odpowiedź w ksiązce P.M.Lekeuxa "Swiętość a dobra wola".
Ze względów oczywistych,prztoczę Ci tylko fragmencik
"Stoisz wobec dwóch możliwości;ważysz je,lecz nie umiesz ich zważyć.Co lepsze?Po prostu to,co wybierasz.
-A jeżeli sie omylę?
To nic nie znaczy,choćbyś się nawet grubo miał mylić.Wobec Boga postępowanie nasze jest dobre,jeżeli tylko szczerze wierzymy,że jest.
A ilekroć masz wątpliwości już po dokonaniu wyboru według twego rozumienia najlepszego,tylekroć masz prwao wierzyć,że w obu przypadkach postąpiłbyś dobrze.
-Ale ja chcialbym postąpić doskonale.
Strzez sie tego określenia,które często pokrywa niemądrą pychę.Nie o to chodzi.co jest doskonalsze samo w sobie,ponieważ tego zbadać nie możemy,lecz o to,co nam się w danych okolicznościach i po rozsądnym zastanowieniu najlepszym wydaje.
-A jeśli wybór jest trudny?
Nie trac czasu jak osioł,który padł pośród jadła.Nie traktuj Boga jak złośliwego mandaryna czyhającego na każdy twoj fałszywy krok.Ubliżasz wtedy Bogu. Postępuj prosto i szczerze z Tym,ktory jest Prostotą samą,postępuj według tej prostej zasady: NAJDOSKONALSZYM JEST DLA MNIE TO,CO NAJDOSKONALSZYM MI SIĘ WYDAJE.Liczy sie twoja dobra wola."
Szczęść Ci Boże!
Małgorzta

 Re: Jaka jest niezawodna rada na całkowite poznanie Woli Bożej?
Autor: Paweł (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-01-18 03:26

Pewności 100-procentowej to aż do śmierci mieć chyba nie będziemy. Co zostaje? Nauczanie Kościoła, spowiednik, Pismo Święte. To oczywiste. Własne sumienie, ten cichy głos w sercu w czasie modlitwy. Ale czy ten głos to Bóg, czy moje złudzenie? I święta Faustyna takie rozterki miała. Też chciałbym znać odpowiedź. Moje rozwiązanie, ułomne i może zdradliwe - działać tak, jakby te wszystkie powyższe przesłanki były właśnie Bożym głosem, Bożą wolą. I przede ufać MU. Modlić się. Codziennie, ile tylko się da. No i: jeśli nawet źle tę wolę rozpoznam, czyli: nie rozpoznam, to Bóg jest przecież wszechmocny i miłosierny - mój błąd może naprawić. Nawet w tak kluczowych sprawach, jak powołanie życiowe itp. Jeśli wybiorę mniejsze dobro, to ON i tak z tego może wyprowadzić dobro. Dobro niewyobrażalne...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: