logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co powinien zrobić zdradzany małżonek?
Autor: paskalina (---.chello.pl)
Data:   2003-06-24 14:16

Zgodnie z sugestią ojca admina zakładam nowy temat. Kochani forowicze, jak sądzicie, czy niezgoda na zdradę w małżeństwie jest przejawem feminizmu? Co - Waszym zdaniem - powinien zrobić zdradzany małżonek? Czy powinien akceptować "przyjaźnie" na boku? Jakie są Waszym zdaniem konsekwencje zdrady? Czy przysięgając przy ołtarzu zobowiązujemy się do tolerowania zdrady? Co mówi na ten temat Kościół? Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 Re: Co powinien zrobić zdradzany małżonek?
Autor: tis (---.katowice.msk.pl)
Data:   2003-06-24 16:57

A kto Cię zdradził? Napisz mi na priva, to możemy polemikę w tej materii podjąć. Nie niezgoda na zdradę małżeńską jest przejawem feminizmu ale specyficzny skoncentrowany atak na mężczyznę; dawanie wiary kobiecie jedynie dlatego, że jest kobietą i nie dopuszczenie myśli, że ta pani może mieć chorą wyobraźnie; specyficzny sojusz płci jaki się objawił przy okazji odpowiedzi skarżącej się pani. Zdradę trzeba niedwuznacznie wykazać a nie opierać się na domysłach.
Proponuję zamiast "Hajże na Soplicę" Pokój i Dobro, i rozwagę aby nie skrzywdzić kogokolwiek. tis.

 Re: Co powinien zrobić zdradzany małżonek?
Autor: Przemek (---.elka.pw.edu.pl)
Data:   2003-06-24 17:49

Po kolei:
1) Jesli z jednej strony niezgoda na zdrade ma byc przejawem feminizmu, to z drugiej - powinna byc zakwalifikowana jako postawa "macho". Nie widze tak tego problemu - niezgoda na zlo (w tym przypadku na zdrade) swiadczy o przywiazaniu do pewnych wartosci.
2) Zdradzany malzonek powinien upomniec wiarolomnego partnera, powolac sie na przysiege malzenska, jesli to nie poskutkuje, zaangazowac do pomocy rodzine i przyjaciol, a jesli i to nie pomoze... jest jeszcze separacja.
3) Jesli zdrada jest permanentna (wspolmalzonek odchodzi i zaklada nowa "rodzine"), Kosciol traktuje ten stan jako trwala separacje.

 Re: Co powinien zrobić zdradzany małżonek?
Autor: K. (---.ltk.com.pl)
Data:   2003-06-25 17:24

To smieszne, zeby do kwestii zdrady malzenskiej doklejac etykietke feminizmu.
Tak sie skalada ze moj maz mial do mnie pretenscje o moje przyjaznie (zdrada erotyczna z mojej strony nigdy nie miala miejsca ani w myslach, ani w podejrzeniach meza, ani w rzeczywistosci).
Strasznie mnie to denerwowalo, myslalam, ze on chce mnie ograniczyc, zawlaszczyc, albo ze jednak podejrzewa mnie o romans. Ale jemu chodzilo wlasnie o przyjazn, o to, ze ja opowiadam obcemu mezczeznie o naszych sprawach. Ze to byc moze z nim uzgadniam jakies swoje decyzje, zamiast z mezem, ze maz, polemizujac ze mna, w pewnym sensie polemizowal z obcym facetem.
I w koncu go zrozumialam (sama bywalam zazdrosna, kiedy zaniedbywal mnie na rzecz swoich przyjaciol; kiedy bardziej kierowal sie ich potrzebami i pomyslami niz moimi).
Chodzi tu o lojalnosc w przyjazni. Kto jest dla mnie wazniejszy: maz czy kolezanki, sasiad czy jakis inny czlowiek. I tego samego, uwazam, mam prawo oczekiac od meza. Jesli on chce dzis odpoczac, to ja nie bede spraszac znajomych, bo jego komfort jest dla mnie wazniejszy niz wola przyjaciol, pod warunkiem, ze nie dochodzi do szantazow, rzecz jasna.
A tolerowanie zdrady nie jest normalne, i nie jest w moim odczuciu ani przejawem feminizmu ze strony kobiet, anie meskiego szowinizmu ze strony mezow.

 Re: Co powinien zrobić zdradzany małżonek?
Autor: Irena (---.wolow.sdi.tpnet.pl)
Data:   2003-06-27 00:36

Droga Paskalino! Wydaje mi się ,że nie ma takiego człowieka,który świadomie zgadza się na zdradę.Ja (mam nadzieję że mąż nie przeczyta)wybaczyłabym,bo to jest właśnie na dobre i na złe.W życiu różne sytuacje popychają nas do różnych rzeczy.Wierność w miłości-choć czasem tak trudna jest zawsze możliwa.Ale trzeba nad soą pracować i żyć naszym małżeństwem.A jeżeli już się przytrafi jakiś ,,skok w bok"powinniśmy wybaczyć.Chyba że takich zdrad jest wiele-jeżeli nie da się naprawić związku-to oczywiście separacja

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: