logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zamiast na Komunii skupiam sie na formie jej przyjecia.
Autor: ElBoWe (---.chello.pl)
Data:   2006-05-01 21:39

Od pewnego czasu martwi mnie jedna sprawa i przyznam szczerze, że boję się, iż popadam w jakąś formę bigoterii - otóż przystępując do Najświętszego Sakramentu nie skupiam się na samej istocie Komunii Świętej, ale raczej na formie jej przyjęcia - boję się, że zrobi mi się niedobrze, albo że kaszlnę, albo że jakaś odrobinka hostii wypadnie mi z ust - jednym słowem fanatycznie boję się, że znieważam Eucharystię. Ostatnio po modlitwie nawet oglądam klęcznik i miejsce koło siebie, czy czasem jakaś okruszyna nie wypadła mi z ust. Potem jak zobaczę coś małego białego to nie wiem, co robić, nie wiem, czy to przypadkiem nie jest hostia..... Proszę o jakąś radę i pomoc, bo boję się że mi odbija!!!!! (przyznam szczerze, że mam ostatnio dość stresujący i męczący okres)

 Re: Zamiast na Komunii skupiam sie na formie jej przyjecia.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-05-01 22:17

MODLITWA.
Mnie czasem tez jakies takie dziwne mysli odciagaja od Jezusa, ale szczegolnie gdy one na mnie napadaja modle sie oddajac Jezusowi te mysli i powierzajac sie Jemu, proszac o uzdrowienie, i jest w porzadku.

 Re: Zamiast na Komunii skupiam sie na formie jej przyjecia.
Autor: andy pandy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-05-01 23:00

Czy nie należysz czasem do osób , które nadmiernie kontrolują swoje życie ? Twoje problemy w czasie przyjęcia Eucharystii są podejrzewam "wierzcholkiem góry lodowej" , tylko odpryskiem większej calości.
Czy naprawdę sądzisz , że gdy niezbyt "doskonale" przyjmiesz Jezusa to zaraz Jego Ojciec ukarze Cię zsylając na Ciebie piorun z nieba? Tak na pewno nie będzie , odpocznij troszkę od swoich obowiązków i powinności . Nie chodzi o ucieczkę ale troszkę wypoczynku Tobie nie zaszkodzi , wręcz pomoże.

 Re: Zamiast na Komunii skupiam sie na formie jej przyjecia.
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-05-02 10:04

Pokój Tobie
Twój problem to skrupuły, wiem coś o tym bo sam z nimi walczę.
A jak walczę ?. Prostą prawdą teologiczną "Bóg jest Miłością".
Nie skupiaj się na sobie tylko na Jezusie Chrystusie. Po Komunii patrz nie dookoła siebie tylko na Jezusa w Twoim sercu. Czasem trzeba się trochę pozmagać z samym sobą. Wiesz co powiedział mi pewien kapłan - "a ty to chciałbyś taki idealny stanąć przed Jezusem. Idź i poddaj się mocy Eucharystii"
Poza tym grzechem jest czyn świadomy, a kaszlnięcie z pewnością nie jest dobrowolne i świadome.
Marcin

 Re: Zamiast na Komunii skupiam sie na formie jej przyjecia.
Autor: Szczepan. (---.bochnia.pl)
Data:   2006-05-02 12:13

Przesadzasz.Czy jak idziesz ulicą,chodnikiem to chodzisz z lupą żeby nienadepnąć przypadkiem jakiejś mrówki itp?
Grzech to jest dobrowlone i świadome popełnienie zła i równocześnie przy zgodzie woli na to zło.Czyli nawet jakby ci niechcąco opłatek wypadł z ust to niebyłby grzech.Bo przecież niemasz takiego zamiaru.Chyba te twoje myśli pochodzą od szatana ,któy chce cie odciągnąć od Jezusa.

 Re: Zamiast na Komunii skupiam sie na formie jej przyjecia.
Autor: Czarek (---.stawiski.sdi.tpnet.pl)
Data:   2006-05-02 19:20

Staram się Ciebie zrozumieć. Może postaraj się odpowiednio przygotować przed przyjęciem komunii świętej. Przed przyjściem do kościoła spróbuj przeczytać jakiś fragment z Męki Pańskiej z jednoczesnym nastawieniem, iż Chrystus Cię kocha i cieszy się, że przyjmujesz komunię świętą.

 Re: Zamiast na Komunii skupiam sie na formie jej przyjecia.
Autor: Aga (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2006-05-05 00:18

Jezus ustanawiając Sakrament Euchartystii- dając nam Swoje Ciało w chlebie doskonale wiedział, że chleb jest kruchy, że łatwo go sprofanować i znieważyć. Mimo wszystko uznał taką formę za najlepszą. Jako ludzie powinniśmy zachować uwagę, żeby oddawać Świętym Postacią należną im cześć... ale jesteśmy w stanie dochować tego tylko do pewnego stopnia. Zdaża się, że przez nieuwagę, chwilowe zamyślenie konsekrowana hostia upadnie na ziemię, zdaża się że jakieś niezauważone partykuły znajdą się na klęczniku czy posadzce. Nic jednak na to nie poradzimy- to wynika ze struktury chleba. Nie ma się co o to oskarżać...

 Re: Zamiast na Komunii skupiam sie na formie jej przyjecia.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-05-07 14:38

Ze skrupulanctwem da się żyć.
Najlepiej nie zwracać na nie uwagi.
Najlepiej znaleźć sobie stałego spowiednika (bidulek, no ale skoro przyjął święcenia...)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: