logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Częstochowska, Licheńska, Ostrobramska... a przecież jest jedna.
Autor: :) (---.xcore.pl)
Data:   2006-04-29 18:15

Dlaczego jest np. Matka Boża Częstochowska, Licheńska, Ostrobramska, Miłosierdzia... itd. jak przecież Maryja jest jedna?
I np. Matka Boża taka jest patronka tego a ta sama Maryja tylko taka jest patronka czego innego --> przecież to jedna i ta sama osoba!
a może ma ktoś stronki www o maryji??
pozdrawiam!
z Bogiem <><

 Re: Częstochowska, Licheńska, Ostrobramska... a przecież jest jedna.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2006-04-29 20:34

Być moze tu znajdziesz część odpowiedzi na swoje pytania:
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=110492&t=110010

 Re: Częstochowska, Licheńska, Ostrobramska... a przecież jest jedna.
Autor: Marian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-29 20:35

A ja mam zdjęcia mojego Taty w mundurze wojskowym jako kapral, jako chłopiec w dniu I Komunii św., jako członek Straży Przemysłowej, jako przewodnik pielgrzymek do Kalwarii Zebrzydowskiej, itp, itd. Jest w tak różnych pozach, mundurach i sytuacjach, a przecież to jest jeden mój Tato. Jedni ludzie wspominają mojego Ojca jako śpiewka pogrzebowego, inni jako właściciela sklepu, jeszcze inni jako gospodarza itp. A przecież to jest ten sam - tylko jeden mój Tato.
Pozdrawiam,
ks. Marian

 Re: Częstochowska, Licheńska, Ostrobramska... a przecież jest jedna.
Autor: Magda (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-29 21:49

Matka Boża Częstochowska - bo mowa jest o obrazie Matki Bożej, który jest na Jasnej Górze, Licheńska bo mamy na myśli wizerunek Matki Bożej namalowany przez kogoś innego a znajdujący się w Licheniu, Ostrobramska - bo myślimy o obrazie przedstawiającym Matkę Bożą a umieszczonym w Ostrej Bramie, itd.
Maryja jest jedna, ale zdjęć nie mamy, a więc każdy artysta wyobraża sobie Matkę Bożą inaczej, ale za każdym razem ma na myśli Maryję, która w Betlejem porodziła Synka Jezusa :)

 Re: Częstochowska, Licheńska, Ostrobramska... a przecież jest jedna.
Autor: Na-drugim-końcu... (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-29 23:10

Czy uważasz, że tylko tyle tytułów, okresla najpiękniejszy kwiat chwały nieba i ziemi?, po ludzku to wszystko co potrafi umysł ubrać w słowa ale dopiero po smierci w niebie, ooochoooo tam będziemy mieli dopiero... niekończącą się litanie uwielbienia....i nieskończoności nie starczy by zgłębić Boże przymioty. :)

 Re: Częstochowska, Licheńska, Ostrobramska... a przecież jest jedna.
Autor: jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-04-30 05:58

W czasie ostatniej nowenny do Milosierdzia Bozego w kosciele St Mary wizytowala figurka Lady of Valenkanni z Indii, o ktorej przedtem nie slyszalem.

"Place : Nagapattinam, Tamil Nadu
Significance: Shrine of Virgin Mary
Best time to visit : August to September

Velankanni is located 12 km south of Nagapattinam on the Coromandel Coast, in Tamil Nadu. The shrine here is dedicated to Our Lady of Health, the Madonna of Velankanni and is popularly known as 'Sacred Arogya Matha Church'. Virgin Mary is believed to have miraculous healing powers. Thousands of pilgrims belonging to various castes and communities flock daily to this 'Lourdes of the East'. The church has an imposing facade with tall spires and the wings present the shape of a cross. In a niche in the alter is enshrined the statue of Our Lady of Health.

In 1560, Virgin Mary is said to have appeared to a shepherd, asking him for milk to quench the thirst of baby Jesus. When the shepherd returned to his master, after performing the good deed, his pitcher kept filling up with milk. Consequently, a small thatched chapel was built at the site. At the end of the 16th century, Virgin Mary appeared again in front of a lame boy, who regained the use of his limbs. The actual church was constructed after the incident.

The tradition is to offer Our Lady of Health, a candle in the shape of the respective ailment- a heart in case of cardiac complications, a liver in case of jaundice, lungs in case of tuberculosis and so on. In case of the ailment getting cured, many bring with them small gold and silver replicas of parts of the body that has been cured to donate to the church."

Jest ich wiele, takze Samarzewska ktorej drewniany kosciolek spalil sie w odpust 15-go sierpnia moze juz 40 lat temu, nie pamietam czy obraz ocalal. Przy tej i Lichenskiej kosciola budowie pracowal moj wujek Jan. O tym ostatnim czytalem niedawno w Lichenskich wspomnieniach.
Jurek

 Re: Częstochowska, Licheńska, Ostrobramska... a przecież jest jedna.
Autor: Michał (---.zeork.com.pl)
Data:   2006-04-30 23:42

Tak to bardzo zabawna sprawa. Bo na mnie też różni ludzie różnie wołają. Jedni nazywają mnie Michałem inni Michałkiem zdaża się też Michaś. Są i tacy którzy nadali mi ksywy i ich głównie używają. A przecież jestem zawsze ten sam no nie. Też się dziwię :-) jak to jest możliwe.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: