logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy 3 maja można coś remontować albo myć auto?
Autor: aaa (---.zso4.gliwice.pl)
Data:   2006-04-28 16:36

Jest to uroczystość, wolne, ale uroczystośc krajowa. Mam wątpliwości. Chodzi mi o prace domowe, typu remont albo mycie auta.

 Re: Czy 3 maja można coś remontować albo myć auto?
Autor: Verba Docent (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-28 17:16

Formalnego zakazu nie ma ale, skoro wymagamy od międzynarodowych sieci handlowych, aby nie pracowały tego dnia, to może jednak warto, w imię wyższych wartości zrezygnować z pracy tego dnia?

Swoją drogą, to bardzo piękne święto. Polska była pierwszym państwem w Europie z pisaną, nowoczesną konstytucją. Nie będę robił wykładu historii ale jest się naprawdę czym chwalić i z czego cieszyć. A tymczasem Polacy jakby nie umieli się cieszyć. Drętwe akademie, oficjalne banalne teksty, trochę flag wywieszonych jakby "z pewną nieśmiałością". Amerykanie robią parady, Francuzi tańczą i spiewają, a Polacy....

 Re: Czy 3 maja można coś remontować albo myć auto?
Autor: Marian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-28 20:07

Czy wszystko musimy liczyć: wolno - nie wolno, jest grzech czy nie ma grzechu? Może warto się zastanowić, czy moje sumienie nie będzie mi wyrzucało, że nie uszanowałem Uroczystości Królowej Polski.
Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku.
ks. Marian

 Re: Czy 3 maja można coś remontować albo myć auto?
Autor: maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-28 20:59

Przeciez 3 maja są dwa święta:
1. Matki Bozej Królowej Polski
2. Konstytucji 3 Maja

 Re: Czy 3 maja można coś remontować albo myć auto?
Autor: maryla (---.sympatico.ca)
Data:   2006-04-29 04:45

za czasow komuny w moim domu rodzice zawsze 'zapominali' sciagnac flagi po 1 maja i dla nas to bylo wielkie swieto. Nawet przyjezdzaly ekipy z drabinami aby zdjac flage, bo akurat nikogo nie bylo. I takie przypadki nie byly odosobnione. Teraz kiedy mozna oficjalnie swietowac bedziemy sobie remontowac mieszkania albo myc samochody.Tak naprawde to nie chodzi o nakazy czy zakazy a o sumienie, czyzbysmy juz nie potrafili uszanowac swietosci narodowych, czy koscielnych? Swieto niech bedzie swietem nawet jak twoj sasiad ostentacyjnie nie swietuje. Pokaz ze dla ciebie to swieto cos znaczy.

 Re: Czy 3 maja można coś remontować albo myć auto?
Autor: nikt (---.biol.uw.edu.pl)
Data:   2006-04-30 09:05

A nie da sie tego zrobic dzien wczesniej? Zeby trzeciego mozna bylo isc z rodzina na spacer, poczytac dobra ksiazke, pomodlic sie, odpoczac, po prostu swietowac? Czy w wszystko musi byc postrezgane w kategorii - grzech/nie grzech? Masz rozum, samodzielnie podejmij decyzje.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: