logo
Wtorek, 30 maja 2023 r.
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama, Jana, Joanny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Grzegorz Misiewicz
Wielkanoc 2023: Tempus Paschale
materiał własny
 


 

 

Wielkanoc 2023

 

Zdaje się, że nie brakuje wartościowych treści na czas Wielkiego Postu, ale... co z treściami dedykowanymi na dni radości wielkanocnej? Tę lukę wypełniają 4 odcinki rozmów pod hasłem Tempus Paschale (z łac. okres wielkanocny). Grzegorz Misiewicz zaprasza do rozmowy ks. Janusza Lemańskiego i wynikliwie analizuje kolejne wydarzenia, które aż domagają się wyjaśnień. Przecież nikt ot tak po śmierci nie znika z grobu...

 

Od Niedzieli Zmartwychwstania – premiery czterech nowych odcinków serii zatytułowanej TEMPUS PASCHALE. Życie po Zmartwychwstaniu, czyli ciąg dalszy wydarzeń opisanych w Ewangeliach. Będziemy je publikować codziennie na Katoflixie, a pierwszy odcinek: 9 kwietnia.

 

Na poszczególne dni wielkiego tygodnia przypominamy o serii Wielki Tydzień – Każdy dzień ma znaczenie. Już od Soboty przed Niedzielą Palmową, każdego dnia aż do Niedzieli Zmartwychwstania można posłuchać lub nawet obejrzeć kolejne odcinki z serii "WIELKI TYDZIEŃ. Każdy dzień ma znaczenie”. W każdym odcinku wędrujemy prze wszystkie momenty Wielkiego Tygodnia, stawiając czasem trudne pytania.

 

Obie serie dostępne są zupełnie nieodpłatnie!

 

 

 

 
Zobacz także
o. Piotr Hensel OCD
Winniśmy więcej mówić o kryzysie wzajemnych relacji kobiet i mężczyzn. To jest problem. Są one bowiem dzisiaj naznaczone rywalizacją, podejrzliwością, walką, napięciem. Widać to w mediach, polityce, biznesie, a nawet w Kościele. Stawiany problem święceń kapłańskich dla kobiet nie jest przecież wynikiem rozeznania teologicznego, ale ulegania pewnej modzie na "promocję" kobiety w Kościele.
 
ks. Leszek Poleszak SCJ

Jakże wiele osób lubi marzyć o szczęściu dla swoich rodzin; o tym, co by chcieli w życiu osiągnąć, jak się rozwinąć i w czym się zrealizować. Marzymy, by jak najwięcej dobra mogło się przez nas dokonać, by dobrze przeżyć życie i mieć komu zostawić to, co po nas pozostanie. Marzenia są nam potrzebne, ponieważ motywują nas do rozwoju, podtrzymują nasze siły pomimo różnorakich trudności, jakich doświadczamy, i dodają otuchy, że to, co jest ich przedmiotem, dojdzie do skutku.

 
Paweł Milcarek
Owszem, wszyscy wiedzą, że Kościół ma swoją naukę moralną – ale zdziwienie zaczyna się wtedy, gdy się okazuje, że Kościół nie traktuje tej nauki jako ewentualnej i dodatkowej „opcji”, lecz np. uznaje „nie zabijaj” za zasadę fundamentalną, być lub nie być dla wspólnoty społecznej. Wołają wtedy: to fundamentalizm!
 
 
___________________

 reklama

katolicyzm