Na początku pierwszej dekady XXI wieku poznaliśmy młodą wspólnotę Sióstr Klarysek Kapucynek, w Krakowie przy ul. Rżąckiej, w dzielnicy Piaski Wielkie. Ich życiem jest modlitwa, adoracja Pana Jezusa oraz praca wewnątrz klasztoru.
Poprosiliśmy Siostry, czy chciałyby towarzyszyć modlitwą wszystkim, którzy poproszą o to na stronie Katolika. Siostry bardzo chętnie podjęły naszą prośbę. Możecie wpisać swoją intencję: podziękowanie, prośbę, podzielić się swoją radością lub troską. Każdy poniedziałek jest dniem szczególnej modlitwy w przekazywanych przez Was intencjach. Siostry modlą się w czasie Eucharystii, przyjmują w tych intencjach Komunie Święte, ofiarują także modlitwę brewiarzową, różaniec i adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Ponadto codziennie o godzinie 12.30 siostry odmawiają modlitwę Zdrowaś Maryjo i wezwania ku czci Świętych w Waszych intencjach. Intencje odbierają Siostry regularnie przez e-mail.
W ten sposób Siostry Klaryski Kapucynki towarzyszą Wam, w Waszym życiu, w sposób bardzo dyskretny, ofiarny, są dla Was cząsteczką Bożej Miłości. Możesz zaprosić Siostry do pójścia razem z Tobą przez któryś z etapów drogi Twojego życia, zwłaszcza wtedy, gdy ustajesz w drodze, nie masz sił, albo nie wiesz którędy dalej iść.
Ponadto wiele lat temu umożliwiliśmy specjalny dostęp do intencji Duszkom - internetowej wspólnocie pomocy i wsparcia duchowego, działającej na portalu www.duszki.pl. Kilkanaście osób z tej wspólnoty tworzy grupę Duszków Modlitewnych, jedna natomiast odpisuje na otrzymane intencje. Ci z Was, którzy zostawiali nam adres mailowy wiedzieli, że intencja nie pozostała bez odzewu i modlitwa na pewno została podjęta. Wiemy też, że wielu osobom udało się w ten sposób pomóc.
Dodatkowo Wspólnota Duszków przekazuje otrzymane intencje kilku żeńskim zakonom kontemplacyjnym, które z Duszkami współpracują i wspólnie z nimi podjęły się dzieła modlitwy.
Patron Dnia
Św. Franciszek z Asyżu
Jan Bernardone urodził się w Asyżu (Włochy) w roku 1182 jako syn zamożnego kupca. Z powodu zamiłowania do języka francuskiego nazywano go "Francesco" (Francuzik). Jako młodzieniec prowadził początkowo beztroskie życie, ale pod wpływem łaski Bożej porzucił je i obrał całkowite ubóstwo. Gdy zebrali się koło niego towarzysze, założył Zakon Braci Mniejszych, którzy oddawali się wędrownemu kaznodziejstwu. Później z pomocą św. Klary założył zakon żeński, nazwany drugim zakonem, a wreszcie dla ludzi świeckich założył trzeci zakon pokutujących. Przez swój przykład i założone przez siebie instytucje, św. Franciszek wywarł olbrzymi wpływ na życie duchowe i artystyczne średniowiecza. Pod koniec życia otrzymał na górze Alwerni stygmaty Męki Pańskiej. Umarł w Asyżu 3 października 1226 roku i w dwa lata później został kanonizowany.
jutro: św. Faustyny Kowalskiej