logo
Środa, 05 października 2022 r.
imieniny:
Flawii, Justyna, Rajmunda, Faustyny, Placyda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Prawda, wolność, solidarność. Rozpoczęła się Szkoła Letnia o ks. Jerzym Popiełuszce
 


Przez cztery dni młodzież i nauczyciele historii i religii będą spotykali się ze świadkami historii, wybitnymi historykami, wezmą udział w licznych warsztatach, w grze miejskiej i pokazach filmowych.


Dziś wykład inauguracyjny podczas otwarcia zjazdu wygłosił do nauczycieli prof. Jan Żaryn a zebranych przywitał legendarny przywódca strajku w Hucie Warszawa z 1980 r. Seweryn Jaworski. Z nauczycielami spotka się także Zofia Romaszewska oraz historyk dr hab. Rafał Łatka.

 

Ważnym punktem zjazdu będą warsztaty dla młodzieży „Zło dobrem zwyciężaj – jak zadbać o siebie i zrozumieć tych, którzy ranią” oparte na zasadach porozumienia bez przemocy. Dla młodzieży przeznaczone będą także radiowe i prasowe warsztaty dziennikarskie oraz warsztaty historyczne.

 

W ramach integracji nauczyciele i uczniowie w swoich grupach przygotują utwory muzyczne poświęcone wolności i prawdzie, które wykonane zostaną podczas finału Szkoły Letniej poświęconej osobie ks. Jerzego Popiełuszki. Natomiast w sobotę 6 sierpnia sześć międzypokoleniowych zespołów wyruszy na ulice Warszawy aby wziąć udział w grze miejskiej śladami księdza Jerzego Popiełuszki.

 

Organizatorem Szkoły Letniej jest Muzeum księdza Jerzego Popiełuszki we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej. Patronat honorowy objęli: Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ „Solidarność” i Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

archwwa.pl