logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Bp Robert Chrząszcz do młodzieży: Nie możecie bać się świadczyć o Chrystusie
 


Diecezjalne przygotowania do ŚDM w Lizbonie trwają, pozwalając młodzieży nie tylko na poznawanie kolejnych szczegółów organizacyjnych wyjazdu, lecz także na integrację oraz wspólną modlitwę. W poniedziałek 23 stycznia w Trzebini odbył się piąty „KRoK do Lizbony”.

 

Spotkanie rozpoczęło się od czuwania przy relikwiach bł. Carla Acutisa, patrona młodzieży, prowadzonego przez gospodarzy – grupę przygotowującą się do ŚDM w parafii św. Barbary w Trzebini. Po nim Mszę świętą w intencji pielgrzymów odprawił bp Robert Chrząszcz, a towarzyszyli mu duszpasterze młodzieży oraz księża koordynatorzy grup, które przybyły na spotkanie.

 

W homilii bp Robert odniósł się do nazwy cyklu spotkań „KRoK do Lizbony”, porównując życie do pielgrzymowania i mówiąc, że katolicy nie powinni stać w miejscu i powinni nieustannie weryfikować, czy ich małe, codzienne decyzje zbliżają do Zbawiciela. Powiedział: „Światu potrzeba takich młodych ludzi, jakim był Carlo. Nie możecie bać się świadczyć o Chrystusie, wręcz przeciwnie, na wszelkich gruntach powinni dawać o Nim świadectwo.” Wskazał także na to, że media mają dużą moc przekazu, więc swoją przynależność do Jezusa można wyrażać skutecznie także w sieci.

 

Po Mszy świętej, korzystając z gościnności Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego, pielgrzymów czekała druga część spotkania. Jeden z wolontariuszy Duszpasterstwa Młodzieży, Marcel Gawron, opowiedział o swoim doświadczeniu Kościoła w Portugalii oraz przybliżył młodzieży kilka przydatnych faktów na temat geografii i kultury kraju, który jest gospodarzem najbliższych ŚDM. Na zakończenie spotkania podczas pracy w grupach młodzież opracowywała swoje propozycje pakietu krakowskiego, który otrzymają pielgrzymi naszej archidiecezji.

 

ŚDM coraz bliżej! Kolejny KRoK odbędzie się 23 lutego w parafii św. Teresy w Rabce-Zdroju, a chętnych na wyjazd, którzy jeszcze nie mają swojej grupy, zapraszamy do kontaktu pod adresem: wyjazd@sdm.diecezja.pl.

 

ks. Marcin Filar
Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej
www.diecezja.pl