DRUKUJ
 
Cudownie ocalony Lukas Maeda de Oliveira z wizytą u Maryi
 


Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w środę, 5 września, modlił się 10-letni Lucas Maeda de Oliveira z Brazylii, który przez wstawiennictwo świętych pastuszków z Fatimy, Franciszka i Hiacynty, został cudownie uzdrowiony. Wydarzenie to miało wpływ na kanonizację najmłodszych w dziejach Kościoła świętych. Lucas do Polski przybył z rodzicami i siostrą. 
 
„W 2013 r., kiedy Lucas wypadł z okna w wysokości ok. 6,5 m, doświadczył bardzo poważnego urazu, została uszkodzona czaszka i bardzo poważnie mózg, i wtedy zwróciliśmy się do sióstr karmelitanek o modlitwę – wspomina tata chłopca João Batista - Jedna z sióstr podeszła do Najświętszego Sakramentu, i tam był klucz z takim małym breloczkiem, na którym był, wtedy jeszcze, błogosławiony Franciszek i Hiacynta, i ta siostra odmówiła bardzo prostą modlitwę: uzdrówcie tego chłopca, bo on jest takim samym dzieckiem jak Wy”. 
 
W wypadku Lucas stracił część materii mózgowej. Rodzice chłopca usłyszeli od lekarzy, że ich syn jest w stanie krytycznym, że jeśli przeżyje, to pozostanie w stanie wegetatywnym lub będzie niepełnosprawny umysłowo do końca życia. 
 
Tymczasem po siedmiu dniach w śpiączce, a prawie trzech dniach od modlitwy s. Teresy, karmelitanki, do fatimskich pastuszków, Lucas wybudził się ze śpiączki. Został odłączony od wszystkich urządzeń medycznych. Obudził się bez żadnych konsekwencji po tym wypadku. 
 
„Jeszcze w 2013 r., w roku wypadku, s. Ângela z Portugalii, która była postulatorką ds. świętych w przypadku Hiacynty i Franciszka, przybyła do Brazylii i zebrała całą dokumentację oraz świadectwa lekarzy, którzy jednogłośnie potwierdzili, że to wychodzi poza ich wiedzę medyczną – opowiada João Batista - Następnie przez 4 lata, od 2013 r. do początku 2017 r., trwały badania, już w Rzymie na Watykanie, komisji, które zajmowały się sprawdzaniem, potwierdzaniem tego cudu, i wtedy odbyło się wiele badań: tomograf, rezonans, prześwietlenia. Na siedmiu lekarzy, którzy brali udział w tej komisji, wszyscy jednogłośnie określili, że to jest cud”. 
 
Rozmowę z João Batista przetłumaczył o. Henryk Ślusarczyk, werbista. 
 
Ok. godz. 13.30 rodzina z Brazylii modliła się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. „To uczucie uniesienia i niesamowitej wdzięczności, ponieważ za każdym razem, kiedy są jakieś problemy, przychodzimy i przedstawiamy je swojej Matce, i tutaj też przedstawiamy je Matce Bożej Częstochowskiej te wszystkie sprawy i cieszymy się, że możemy tutaj przebywać”. 
 
Lucas z rodziną uczestniczyli również w Apelu Jasnogórskim. Rozważania tego dnia poprowadził abp Józef Michalik, arcybiskup senior arch. przemyskiej. 
 
 
Lucas Maeda de Olivera wraz z rodzicami i siostrą przybyli do Polski na zaproszenie ks. Marka Maciążka, kustosza Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie. 
 
„To była potrzeba ducha i taki wewnętrzny głos podpowiadał, żeby przybyli oni do naszego sanktuarium dlatego, że sanktuarium jest pod wezwaniem świętych pastuszków, św. Franciszka i św. Hiacynty – wyjaśnia ks. Marek Maciążek - Opatrzność Boża kierowała, że z podziękowaniem, poza Fatimą, gdzie oni byli w zeszłym roku, przybyli do pierwszego sanktuarium na świecie z wierną repliką kaplicy Fatimskiej do Szczecina”. 
 
„Okazuje się, ze kiedy Lucas doznał tego upadku, u nas ksiądz arcybiskup pozwala na używanie tytułu sanktuarium Dzieci Fatimskich, to był pierwszy sygnał, gdzie myśmy o niczym nie wiedzieli – wspomina kapłan - Kolejny sygnał był taki, że kiedy rozpoczął się proces kanonizacyjny dzieci Franciszka i Hiacynty, ksiądz arcybiskup ustanawia u nas Sanktuarium Dzieci Fatimskich”. 
 
„Chcemy im pokazać troszkę naszej Ojczyzny. Byliśmy dzisiaj w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, oczywiście nie sposób na ich drodze pielgrzymiej nie być w Częstochowie u Matki, więc tu jesteśmy – podkreśla ks. Maciążek - Jutro wyruszamy do Warszawy do Centrum Misyjnego, by spotkać się z tymi, którzy wyruszają na misję. W sobotę o 10.00 jest zjazd dzieci z całej diecezji, które chcą się spotkać z Lukasem, przyjadą jego rówieśnicy. A w niedzielę uroczysty śpiewany różaniec, który rozpocznie pierwszą rocznicę konsekracji naszego Sanktuarium Dzieci Fatimskich”. 
 
o. Stanisław Tomoń 
www.jasnagora.com 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー