logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przyjmę księdza emeryta pod swój dach. Czy tak można?
Autor: Senior (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-06-26 11:37

Mieszkam samotnie w dużym domu. Nie mam zamiaru zarabiać na wynajmie jak też z kimkolwiek się już "wiązać". Nie wiem czy byłoby zgodne z paragrafami prawa kanonicznego i zasadami zwyczajowymi, ale taki pomysł przyszedł mi do głowy, aby "przyjąć pod dach" emerytowanego Księdza (lub chorego Ks. rezydenta). Oczywiście nieodpłatnie, a przy tym mieć w domu bratnią duszę. Wydaje mi się, że nie wszyscy kończący posługę księża mają swoje cztery kąty, a nie każdy chciałby mieszkać w DKE. Czy to możliwe? Jeżeli tak, to z kim należałoby się w takiej sprawie porozumieć?

 Re: Przyjmę księdza emeryta pod swój dach. Czy tak można?
Autor: Piotr (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-06-26 14:27

Grzech zgorszenia.

 Re: Przyjmę księdza emeryta pod swój dach. Czy tak można?
Autor: Sowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-06-26 18:33

Należy nawiązać kontakt z księdzem emerytem.

 Re: Przyjmę księdza emeryta pod swój dach. Czy tak można?
Autor: Marta (---.31.9.54.threembb.co.uk)
Data:   2013-06-26 22:33

Prawo kanoniczne raczej nie zabrania, normy zwyczajowe też nie, zgorszenie byłoby gdyby to z kobietą miał ten ksiądz emeryt mieszkać. Jeśli ma Pan jakiegoś znajomego księdza emeryta, to może mu Pan zaproponować gościnę u siebie. Może się zgodzi. Natomiast wątpię, żeby jakiś obcy ksiądz był tym zainteresowany. Warunki w DKE nie są takie najgorsze, jest dach nad głową, a wyprowadzka na starość w jakieś nowe strony i do nieznanej osoby raczej nie wydaje się kusząca. Już chyba łatwiej by Panu było zaprosić kogoś ze schroniska dla chorych i bezdomnych czy DPSu, bo ludzie tam mają nóż na gardle. Ewentualnie można nawiązać znajomość z księżmi emerytami z DKE (nie wiem wprawdzie jak, ale chyba na Msze do ich kaplicy można chodzić) i po pewnym czasie może zaprosić któregoś.

 Re: Przyjmę księdza emeryta pod swój dach. Czy tak można?
Autor: majka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-06-27 21:37

jak zamieszka z ksiedzem emerytem = grzech zgorszenia, ale jak zamieszka z bezdomnym to nie....LUDZIE, człowiek chce pomóc. O ile nasze życie byłoby łatwiejsze gdyby nie hipokryzja...

 Re: Przyjmę księdza emeryta pod swój dach. Czy tak można?
Autor: Senior (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2013-06-27 23:15

Uważam Marto, że od pomocy bezdomnym jest Polski rząd ja płacę podatki na pomoc społeczną oraz organizacje pozarządowe, na które płacę 1%. Sprawa druga - nawet gdyby zamieszkał Ksiądz z pomocną emerytką kobietą to też nic by się nie stało, razem mogliby różaniec odmawiać wieczorami. Majka ma całkowitą rację okrutna hipokryzja w tym naszym kraju. Uważam, że większość bezdomnych sobie na tą bezdomność "zapracowała", a wiem że są Księża, którzy po wielu latach posługi zyją z głodowej emeryturki.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: